• PAYLAŞ

NFC Etiket Nedir Nasıl Kullanılır ?

  • 19/06/2016 - 17:37
  • 1 Yorum
  • 1092 görüntüleme

NFC (Yakın Alan İletişimi)eski telefonlarımızdaki kızıl ötesinin teknolojik gelişmelerdeki yeni adı. Elektronik cihazların 2-3 santim yıkından  birbiriyle kablosuz olarak iletişim kurmasına olanak sağlıyor. Harici  güç kaynağına ihtiyaç duymadan küçük NFC etiketleri, bu teknoloji için ilginç kullanım şekilleri sunuyor.

Hızla Wi-Fi ağına bağlanma

Anlaşılması zor Wi-Fi parolanızı bir kağıda yazarak uzatmanıza gerek yok. Android 5.0.1’de Wi-Fi ayarlarına giderek parolanızı bir Wi-Fi etiketine yazdırabilirsiniz. Tek yapmaları gereken bu etikete telefonuyla dokunmak ve artık ağınıza bağlandılar

NFC Etiket Nedir Nasıl Kullanılır

Dijital kartvizit

Bir NFC etiketi sahibi olun ve üzerine  sosyal medya detaylarınızı, iletişim bilgilerinizi, web sayfalarınızın adreslerini ekleyin. Bu aşamadan sonra istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz, toplantılarda fark oluşturabileceğiniz  bir kartvizitiniz var.

Web sitelerini açın

Etrafınızda ki  insanları belirli  web sitesine yönlendirmek istiyorsunuz ama adres basit değilse işiniz zor. Artık kolay bir yolunuz var: Yönlendirmek istediğiniz web sitesinin URL’sini NFC etiketine yazarak. Artık NFC etikete telefonunu yaklaştıran arkadaşlarınız sayfanın URL’sini yazmakla uğraşmayacak  ve direk  URL ‘yi açılmış olacak.

Sürüş maduna geçin

Otomobiliniz bir kaç aile ferdi ile yada arkadaşlarınız ortak kullanıyorsanız  her bindiğinizde artık sürüş modunu etkinleştirmekle uğraşmanıza gerek yok , bu işi otomatik hale getirmek için NFC etiketine sahip olmanız yeterli etiket sizin yerine her şeyi yapacaktır.

 

Bilgisayarınızı açın

İşten eve geldiğinizde yorgunsunuz bilgisayarınızın açılmasını beklemek de istemiyorsunuz. Reddit kullanıcısı sizlere çözüm yolunu bulmuş; PC’nizi NFC etiketleri yoluyla  nasıl açmanız  gerektiğini  anlatmış. Wake-On-Lan isteklerini algılayabilen bir bilgisayara, Tasker uygulaması ve bir NFC etiketine ihtiyacınız var eğer bunlara sahipseniz artık bilgisayarınız açmak için beklemeye gerek yok.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


nasilyapilir com
SirDi - 05/04/2017 - 05:14

Çağın teknolojisi bence bu nfc, geliştirilmeli..

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉