• PAYLAŞ

Nasıl Vintage Giyinilir?

  • 27/09/2016 - 23:31
  • 0 Yorum
  • 1238 görüntüleme

Nasıl Vintage Giyinilir?

Moda sürekli olarak değişmekte, yeni trendler ortaya çıkmaktadır. Ona ayak uydurmakta zorluk çeksek de gene de onu en ince ayrıntısına kadar takip ederek farklı tarzlarda giyinmenin inceliklerini sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bu yayınımızda sizlere vintage tarzda giyinmenin nasıl yapılacağını aktarmaya çalışacağız. İlk olarak bu tarzı sizler için tanımlayalım.

Günümüzden 20-30 yıl önce giyilen elbiselerin, o zaman moda akımına yön veren tarzların parçalarından oluşan giyim tarzını ifade etmektedir. Bu tarzı yakalamak çok zor olabilir gibi bir düşünce aklınıza gelirse merak etmeyin sandığınızdan daha kolay olacaktır. Annelerimizin, babalarımızın giymiş olduğu kıyafetleri günümüz moda anlayışıyla tekrar yorumlayarak ortaya çıkarmak sizlere farklı bir hava kazandıracaktır. Bu moda akımı günümüzde özellikle Avrupa’da giderek hızlanan bir akım haline gelmektedir. Bu elbiselere ulaşmak günümüzde online alışveriş yayılması ve bunlara özgü butiklerin açılması ile birlikte çok hızlı bir ivme kazanmıştır.

vintage-giyim-1

Bu akımın öne çıkmasına yardımcı olan bir diğer nedende ünlülerin bu akımı tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Ünlüler modacılarının yardımı ile Vintage elbisleri günümüz moda anlayışıyla tekrar yorumlayarak farklı bir hava kazandırmayı başarmışlardır. Bu tarzda sıklıkla tercih edilen deri elbiseler, süet ceketler tekrar ön plana çıkmayı başarmış oluyor.

Vintage giyim tarzında altın kural günümüz kıyafetleri ile o akıma ait olan parçaların birbirine uygun bir şekilde görüntü yakalamalarını sağlamaktır. O döneme ait olan süet ceketler ve deri elbiseler ile günümüzde sıklıkla tercih edilen kot etekler ve siyah pantolonları kombin yaparak görüntünüzü dengelemeye çalışmalısınız. Bu sizi hem güncel bir görüntü yakalamanızı sağlayacak hem de sizlere şık bir görüntü sağlayacaktır.

Bu noktada unutmamanız gereken o döneme ait çok fazla parçayı bir arada kullanmak sizi 80 ve 90’lardan çıkmış bir görünüme sahip olmanıza neden olacaktır. Bu çok tercih edilen bir seçenek değildir. Amaç o dönemden birkaç parça eşyayı toplamak ve onları günümüz de moda da trend olan parçalarla bir arada kullanmak olacaktır. Bu tarzı oluşturmak için çıktığınız alışverişleriniz de dikkatli hareket etmeniz önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉