• PAYLAŞ

Parfüm Nasıl Tercih Edilir?

  • 19/03/2017 - 20:18
  • 0 Yorum
  • 781 görüntüleme

Parfüm Nasıl Tercih Edilir?

Güzel giyinmek, harika bir makyaj yapmak kadınlar için çok önemli detayların başında gelmektedir. Bunların hepsini bir araya getiren ve yanına gittiğiniz insanı etkiniz altına almanıza yardımcı olan detay ise kokunuzdur. Günümüzde birçok kadın kendisine özel bir koku bulmak için çok fazla deneme yanılma yapıyor. Genelde bu konuda kesin bir bilgi olmasa da kendi kokusuna sahip olan kadınların etraflarındaki insanları etki altına almaları daha kolay oluyor. O nedenle ne olursa olsun mutlaka kendi kokunuza sahip olmanız gerekiyor. Parfüm tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. Bunlar sayesinde kendinize uygun olan doğru kokuyu bulmakta zorluk yaşamazsınız.

Parfüm tercihinde dikkat edilmesi gerekenler

Parfüm alırken düşülen en büyük hata sadece parfümün kokusuna odaklanmak oluyor. Parfüm kokuları insan teniyle bütünleştiğinde gerçekten faydalı olmaktadır. Bunu belirlemek için almak istediğiniz parfümü önceden üzerinizde denemeli ve teninizden yayılan koku ile uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Eğer uyumlu olduğunu düşünüyorsanız gidip o parfümü alabilirsiniz. Tabi bir parfümün kalıcılığı vücut üzerinde uygulandığı noktaya göre değişiklik gösterir. Vücutta ısının yüksek olduğu ve sürekli hareket edilen bölgelerde deneme yapılmalıdır. Bilekler, kulakların arkası, göğüs arası ve boyun bölgesi tercih edilmektir. Ayrıca parfümü üzerinize belirli bir uzaklıktan sıkmalısınız. Bu gün boyu parfümün etkisini korumasın size yardımcı olacaktır.

Alacağınız parfümlerinde özelliklerini bilmeniz önemlidir. En uzun süre dayanan parfüme Eau de Toilette denilmektedir. Ve bu insan üzerinden en uzun süre dayanan parfümdür. Eau de Parfümler ise sıkıldıktan sonra kalitesine göre 2 ile 5 saat arasında dayanır. Normal parfüm yazanlar ise 6 saat civarında bir dayanıklılığa sahiptir. Gün boyu yüksek bir tempo ile çalışıyorsanız ve bu nedenle eve gelmenize çok olmasına rağmen üzerinizdeki güzel kokunun gitmesini istemiyorsanız hangisini tercih edeceğinizi biliyorsunuz. Parfüm yapımında genelde çiçekler kullanılır. En çok tercih edilen yasemin kokusudur. Sizde kendi zevkinize göre çiçek kokularından birisi tercih edebilirsiniz. Her çiçeğin ekstra özellikleri vardır. Örneğin yasemin güzel koku vermesinin yanı sıra güzel bir uyku çekmenize de yardımcı olur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉