• PAYLAŞ

Pürüzsüz Ten Makyajı nasıl yapılır?

  • 11/08/2016 - 04:00
  • 0 Yorum
  • 835 görüntüleme

İnsanın kendisini güzel hissetmesi ve güzel bir şekilde hayatın içinde bulunması ona öz güven kazandıracaktır. Bu sayede girdiği her ortamda saygı görecek ve başladığı her işe her zaman önde başlamayı başaracaktır. Bu yazımızda kadınların kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olacak pürüzsüz ten makyajı nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Aşırıya kaçmadan birkaç ufak dokunuş ile bu makyajı nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bu makyaj çeşidini hay atında az makyaj yapan insanlar tercih etmektedir. Bununla ilgili detaylı bir bilgi sahibi olan kişiler basit dokunuşlar ile tenine fazla yabancı madde sürmeden, gerekli dokunuşlar ile makyajı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Makyajınıza başlarken ilk olarak baz ürünlerini tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Bu üründen piyasada çok fazla bulunuyor. Bunları yüzünüze sürdüğünüzde istemediğiniz gözeneklerin kapatılmasını sağlamış olacaksınız. Yüzünüzde bulunan gözenekleri kapatmaya yaradığı gibi aynı zamanda yüzünüzün pürüzsüz gözükmesine de yardımcı olacaktır. Bu ürün aynı zamanda makyajın daha kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır. Yüzünüzün ışıl ışıl olmasını istiyor ve yüzünüzde bulunan ağırlığın tamamen kaldırılmasını istiyorsanız mutlaka makyajdan önce bunu sürerek makyaja başlamanızı tavsiye ederiz. Bu işlemi tamamladıktan sonra fondöten sürme işlemine geçebilirsiniz. Islak fondöteni alnınıza, çenenize ve yanaklarınıza birer parça sürerek iyice yedirin. Yedirme işlemini elinizle yapabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak için daha çok kapatmak istediğiniz yerler varsa oralara biraz falan sürebilirsiniz.

puruzsuz-ten-makyajı-nasil-yapilir

Bu işlemden sonra aydınlatıcı sürmeye sıra geliyor. Her kadın elmacık kemiklerinin daha net görülmesini isteyecektir. Eğer sizde bunu istiyorsanız aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye sürün ve yüzünüzün her tarafına gerektiği şekilde yayın. Aydınlatıcı sürme işleminiz bittikten sonra sırada ki işleminizi maskara yapmak olacak. Kirpiklerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız maskara sürerken dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda kirpiklere bakım yapan maskara tercih etmeye dikkat edin. Tüm işlemleri bitirdikten sonra son olarak yapacağınız işlem dudak parlatıcınızı sürmek olacaktır. Dudak parlatıcınız az bir şekilde sürdükten sonra eliniz ile güzelce yedirebilirsiniz. Pürüzsüz ten makyajını bu kadar kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Merak edenlere denemelerini tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉