• PAYLAŞ

Oje İle kalp deseni nasıl yapılır?

  • 11/08/2016 - 03:40
  • 0 Yorum
  • 1022 görüntüleme

Temizlik ve güzel görünmek için biraz dikkat ve bilgi gerekmektedir. Özellikler el bakımı için dikkatli bir şekilde davranmak ve hareket etmek çok önemlidir. Sizlerde güzel görünmek için çok fazla uğraş veriyorsanız yapmanız gereken küçük dokunuşlara dikkat etmelisiniz. Günlük yaşam içinde en çok ellerimiz kirlenmektedir ve dikkat çeken bölgelerin başında gelmektedir. Birisi ile el sıkıştığımızda, yemek yerken ya da herhangi bir şey yaparken ilk dikkat çeken organımız ellerimizdir. Bu yazıda sizlere küçük dokunuşlar ile tırnaklarınızı güzelleştirmenizi anlatacağız. Oje yardımı ile tırnaklarınıza nasıl kalp deseni yapabileceğinizi anlatacağız. Bu sayede hem temiz tırnaklara sahip olacaksınız hem de farklı bir görünüm kazanacaksınız.

Kalp deseni nasıl yapılır bunu yapmak için profesyonel olmak gerekir gibi şeyler söyleyenler olacaktır. Merak etmeyin bunu yapmak için evinizde bulunan makyaj malzemeleri yeterli olacaktır. Kalp desenine başlamadan önce tırnaklarımızın temizliğini tam olarak yapmamız gerekiyor. Gerekli bakımı yapabilirseniz sizlerde kalp desenli tırnaklara sahip olabilirsiniz. İlk işleminiz tırnaklarınız gerektiği şekilde temizlemek olacaktır. Bunun için ilk olarak baz oje ile tırnaklarınızı temizlemeniz gerekecektir. Bu oje sayesinde tırnaklarınızın zarar görmesinin önüne geçilecektir, aynı zamanda tırnaklarınız sararmayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra tırnaklarınızın üzerine kalp deseni çıkarmanıza yardımcı olacak iki tane renk seçilecektir. Gerekli seçimi yaptıktan sonra işlemimizi yapmaya başlayabiliriz.

oje-ile-kalp-deseni-nasil-yapilir

Renk tercihi tamamen size kalmıştır. İyice temizlediğimiz tırnaklarımızın üzerine kalp deseni çıkarmak için noktalama kalemine ve bir parça ojeye ihtiyacımız var. Noktalama kaleminin üzerine bir miktar oje sürerek küçük dokunuşlar ile kalp desenleri oluşturabilirsiniz. Tüm tırnaklarınıza tek tek özen göstererek kalp desenleri çizerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm parmaklarımıza kalp modellerini yaptıktan sonra kuruması için biraz beklememiz gerekecek. Kuruduğundan emin olduktan sonra bu modellerin tırnakla bütünleşmesini sağlamak için üzerinden top gold ile geçmeniz gerekecek. Bu sayede modellerin tabanda bulunan oje ile birleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu yaptığınız kalp modellerinin daha kalıcı bir şekilde uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Tüm işlemleri gerektiği şekilde yaparak tırnaklarınıza kalp desenlerinizi çıkarmış olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉