• PAYLAŞ

Renkli Göze Nasıl Makyaj Yapılır?

  • 18/10/2016 - 23:37
  • 0 Yorum
  • 1050 görüntüleme

Renkli Göze Nasıl Makyaj Yapılır?

Makyaj yapmak ten rengine, saç rengine göre değişiklik gösterebileceği gibi renkli gözler içinde farklı makyaj yöntemleri kullanılmalıdır. Koyu yeşil göz makyajı, mavi göz makyajı nasıl yapılır dikkatli bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bu yazımızın içerisinde renkli gözle bayanların yapmaları gereken makyajlar hakkında onlara bilgi vermeye çalışacağız. Günümüzde lens kullanarak renkli gözlü olmak çok kolaydır. O nedenle bu yazımızı tüm bayanların dikkatli bir şekilde okumalarını istiyoruz.

renkli-goze-makyaj-nasil-yapilir-1

Renkli Gözlere Makyaj

Göz renginize göre makyaj için kullanacağınız renkleri doğru bir şekilde tercih etmeniz gerekiyor. Eğer mavi gözlere sahip kadınlar arasında bulunuyorsanız makyajınızda tercih etmeniz gereken renkler bronz ve kahve tonlarında olmalıdır. Ancak bu şekilde makyajınız ideal şekilde yapılabilir. Özellikle açık renklerle uygulanacak olan bu tonlar yapan kadınlara fantastik bir görüntü kazandırır. Güzellik seviyelerini arttırmasının yanı sıra gözlere takılanları uzun süre sizlere hayran hayran bakarken yakalayabilirsiniz.

Göz kısmının üst tarafında kalan bölgeyi vanilya rengini tercih ederek oralara far uygulaması yapmalısınız. Bu sayede seksi ve unutulmaz bir görünümü yakalamak için hareket etmiş olursunuz. Renkli göze makyaj yapmak dikkatli davranmayı gerektirmektedir. Ülkemizde genellikle renkli göz denildiğiniz mavi ve yeşil renkler insanların aklına gelmektedir. Bunun için yazımızın içeriği bu iki renk üzerine oluşturulmuştur. Yazının devamında gece dışarı çıkarken renkli gözlere nasıl makyaj yapabileceğiniz anlatacağız.

Mavi Göz Gece Makyajı

Dumanlı gözlere sahip olmak istiyorsanız gözün üst kısmında kullanacağınız farın rengi vanilya olmalıdır. Dış bölgeden başlayarak göz sınırına doğru siyah far uygulamalısınız. Bu mavi göz makyajı örneği tercihlerinden sadece bir tanesidir. Gözlerinizi nasıl göstermek istediğiniz ve nasıl giyinmek istediğinize göre değişkenlik gösterebilir.

Yeşil Göz Gece Makyajı

Bu gözler için aslında hiçbir makyaj yapmaya gerek yok. Koyu yeşil göz makyajı için yapmanız gerekenler arasında aynı tonları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aynı tonları gece makyajın kullanmak bu gözlerin sahibine daha dumanlı bakışlar kazandıracaktır. Fazla makyaj malzemesi uygulamak sizi natürel görünümün dışına çıkaracaktır. O nedenle dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉