• PAYLAŞ

Soyağacı Araştırması Yapılarak Para Nasıl Kazanılır ?

  • 25/10/2016 - 13:17
  • 0 Yorum
  • 1050 görüntüleme

Soyağacı Araştırması Yapılarak Para Nasıl Kazanılır ?

Son yıllar içerisinde yaşam şartlarının zorlaşması yeni iş trendlerinin de ortaya çıkmasına neden oluyor. Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olan iş kolları arasında bulunan soyağacı araştırmacılığı ülkemizde son zamanlarda oldukça ilgi gören ve iyi gelir sağlayan iş kolları arasında yerini aldı. Günümüze baktığınızda birçok bireyin ailesinin köklerini merak etmesi nedeni ile bu işi yapan birey yada firmalara ulaşarak kendi soyağaçlarının  araştırılmasını talep ediyor. Her geçen gün taleplerin artması sebebiyle ortaya da oldukça iyi gelir sağlayan bir iş sektörü çıktı. Yeni bir iş kapısı olan soyağacı sorgulaması nasıl yapılır, soyağacını öğrenmek kaç liraya mal olur, kimler soyağacı araştırmacısı olabilir gibi sorularınızın cevaplarınızı bu yazımız da sizlere aktarmaya çalışacağız.

soyagaci-arastirmasi-yapilarak-para-nasil-kazanilir

Soyağacını öğrenmek isteyen bireylerin bu işi yapan firmaların yüklü paralar talep etmesi nedeni ile artık bu işi bireysel olarak yapan şahıslara yönelerek talep artmasına neden oldu. Ülkemizde yeni bir kazanç kaynağı olan soyağacı sorgulama işini kendine güvenen bireylerin yaptığını söyleyebiliriz. Peki bu yeni iş kolunda soyağacı araştırması nasıl yapılır, soyağacı nasıl sorgulanır ? soyağacı arama dedektifi ,soyağacı araştırmacısı nasıl olunur ? Yazımızın devamında bu sorularınızın cevaplarını ve detaylarını aktaracağız.

soyagaci-arastirmasi-yapilarak-para-nasil-kazanilir-1

Öncelik olarak soyağacı araştırmasını genel olarak dedektifler yapıyor. Fakat titiz çalışma ve bir o kadar sabır isteyen, uzun araştırmalar gerektiren bir iş kolu olduğu için bu niteliklere sahip olanlar dedektiflik yapabiliyor. Soyağacı öğrenmek isteyen bireylerin köklerini araştırmak için gerektiği zamanlarda Osmanlı arşivlerine girilmesi, günlerce bazen haftalarca araştırma yapmak gerekiyor. Bu nedenden dolayı iyi derecede Farsça bilmek bu iş kolunda önem kazanıyor. Televizyon haberlerinde izlediğiniz gibi soyağacı araştırmasının yapılması için detaylı nüfus kayıtları ve Osmanlı arşivlerinin yanı sıra bunlara ek olarak DNA analizleri de titizlikle taranması gerekiyor.

soyagaci-arastirmasi-yapilarak-para-nasil-kazanilir-2

2014 yılı içerisinde 45 özel veya şirketin, soyağacı araştırması konusunda hizmet verdiği açıklandı. Nüfus kayıtlarının araştırılması, Osmanlı arşivleri ve bunun yanı sıra DNA analizleri incelenerek bireylerin soyağacı ortaya çıkarılmaya başlandı. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi soyağacı dedektifi olabilmek için genel olarak Farsça bilgisi, iyi bir sabır, dikkat gibi bireysel özellikler gerekiyor. Osmanlı arşivi ile beraber Osmanlı tapularını dahi incelemek gerektiğinden dolayı o dönemin diline iyi derece de hakim olmak gerekiyor.

Soyağacı dedektifi arayanlar yada dedektif olmak isteyen bireyler internet üzerinden ilan vererek taleplerini iletiyor. İnternetten kolaylıkla ilan vererek müşteri toplanıyor yada iş aranabiliyor. Soyağacı araştırma ücretleri söz konusu olduğunda ise firmaya ve bunun yanı sıra ailenin kökeninin dayandığı yere göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı ilanlara bakıldığında 690 TL’ye araştırma yapılabileceği belirtiliyor. Fakat bu rakama yüzde 18 KDV eklendiği zaman  810 TL’yi buluyor. Bazı şirketler ise  fiyatları da 50 TL ile başlayarak bulunan her aile ferdi sayısına göre artış göstererek büyüyor.

soyagaci-arastirmasi-yapilarak-para-nasil-kazanilir-4

Değerli okuyucularımız sizde bahsettiğimiz nitelikleri taşıdığınıza inanıyorsanız bu sizin için oldukça iyi gelir sağlayan bir geçim kaynağı, iyi bir iş kolu olabilir. Mutlu, huzurlu ve bol kazançlı günler dileğiyle.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉