• PAYLAŞ

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır ?

  • 03/08/2016 - 20:54
  • 0 Yorum
  • 819 görüntüleme

Günümüz modasının son dönemlerin de makyaj trendleri arasında kendine yer bulmaya başlayan strobing, yüzünüzü olduğundan çok daha aydınlık göstermeyi amaçlayan bir makyaj tekniğidir. Doğal aydınlatıcı kullanılmasından farklı olarak, yüzünüzde bir ışık etkisi yaratmasının yanı sıra derinlik de kazandıran strobing, cilde parlaklık vermesi ve  taze bir görünüm yanında sunması sıcak bir görünüm kazandırması bakımından da oldukça tercih edilen makyaj tekniğidir.

Strobing makyaj tekniği, genel olarak kontür makyaj uygulamasından  ayıran özelliği vurgulama tekniğinin gölge yapılmadan, sadece bir aydınlatıcı kullanarak yapılmasıdır. Bu nedenle genellikle kullanılan malzemelerde kontür tonlarından özellikle kaçınmak önemlidir.

strobing-makyaj-nasıl-yapılır strobing-makyaj-nasıl-yapılır

Strobing Nasıl Yapılır?

-Strobingte ilk olarak yapılması gereken detay cilt türüne tamamen uygun malzemelerin seçilmesidir. Özellikle yağlı ciltler üzerinde uygulanacaksa son derece dikkatli davranılmalıdır. Çünkü cildiniz olduğundan çok daha yağlı ve fazla parlak bir görünüm alabilir.

-Makyaj uygulamasına başlamadan önce yapılacak ilk işlem yüzü iyice  temizleterek gözenekleri açmak ve nemlendirmektir. Yumuşak bir yüz temizleyici yardımı ile ciltte bulunan kirler ve yağlar temizlendikten sonra cilt için gerekli ve önemli olan nemin kazandırılması için nemlendirici kullanılır. Yapılan bu uygulama sayesinde cildin kuruması engellenerek, daha taze ve doğal bir görünüm sağlanmış olur.

-Nemlendirici uygulamasının ardından yüzünüzdeki renk dağılımını dengelemek amacı ile BB krem, CC krem veya fondöten kullanılması gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilecek detay ise fondötenin uygulaması esnasında kalın bir katman yerine oldukça ince bir tabaka halinde uygulanmasıdır. Fondötenin kalın bir tabaka halinde fazla kullanımı makyajda oldukça rahatsız edici bir şekilde göze çarpacağı için, görünümü kötü yönde etkiler.

-Cilt yapısına bağlı olarak özellikle ciltte problemler söz konusu ise  lekeleri gidermek için kapatıcı kullanılabilir. Sadece küçük alanlarda üzerinde uygulanması gereken kapatıcılar, doğal bir görünüm kazanmak için cilt tonunuza uyum sağlayan kremler ile birbirine yedirilerek kullanılması önerilir.

-Bundan sonraki işlemde elmacık kemikleriniz üzerine, kaş üstüne ve kaş altına,  gözlerin iç köşelerine, burun köprüsüne ve çene merkezine aydınlatıcı uygulamalıdır. Yumuşak ve kabarık bir fırça yardımı ile dairesel hareketler kullanılarak aydınlatıcı belirtilen bölgelere iyice dağıtılır. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken detay kuru ya da normal cilde sahip olanlarda genel olarak likit aydınlatıcıların kullanımı tercih etmesi gerekmesidir. Yağlı bir cilt yapısına sahip olanların ise toz aydınlatıcıları tercih etmeleri daha uygun olacaktır. Bu uygulama sayesinde ciltteki aydınlık etki çok daha uzun süre korunur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉