• PAYLAŞ

Takım Elbiseye Uygun Gömlek Nasıl Tercih Edilir?

  • 18/09/2016 - 13:40
  • 0 Yorum
  • 1636 görüntüleme

Güzel ya da yakışıklı görünmek kendimizi iyi hissetmemiz için çok önemlidir. Bunun için saçımıza, giydiğimiz elbiselere ve ayakkabılarımıza dikkat ederiz. Giydiğimiz elbiselerin uyumlu olması güzel bir görüntü elde etmemiz için dikkat edilmesi gereken en önemli altın kuralların başında gelir. Erkekler için davetlere, düğünlere ya da işe giderken giyilen elbiselerin başında takım elbiseler gelmektedir. Takım elbiselerin içine giyilecek gömlek ve onun altına tercih edilecek ayakkabı en önemli noktalardır.

Elinizde bulunan ya da yeni almayı düşündüğünüz takım elbisenin içerisine alacağınız gömlek uyum için çok önemlidir. Gelişi güzel tercih etmek güzel bir takım elbiseyi soluk hale getirebilir ya da güzel bir gömleği onunla uyumlu olmayan bir takım elbisenin içerisine giymek çok da işinize gelmeyecektir. Şimdi sizlere takım elbiselerin rengine göre tercih edebileceğiniz gömleklerin renkleri hakkında bilgi verelim.

takim-elbise-gomlek-tercihi-1

Sıra ile yazalım. Düğünlerde ve resmi ortamlarda erkekler genellikle siyah renkte takım elbiselerini tercih etmektedir. Bu takım elbise rengini joker olarak kabul edebilirsiniz. Çünkü siyah ile tüm renkleri uyumlu bir şekilde giyebilirsiniz. Bu nedenle siyah takım elbise tercihi yapacaklar için kafalarına göre bir gömlek rengi tercihi yapmak tamamen keyif işi olacaktır. Gene de siyah takım elbisenin içerisinde temiz ve şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız ilk tercih edeceğiniz gömlek rengi beyaz olmalıdır. Bu ikilinin üzerine gri tonlarda bir kravat tercih edilebilir.

Çok boğuk olduğu düşünülse dahi siyah takım elbisenin içerisine giyilecek olan siyah gömlek giyen kişiye şık ve zengin bir hava katacaktır. Ancak gene de bu kadar koyu bir tercih yapıldığında kravatın renkli olmasına dikkat edilmelidir. Bu dengeyi sağlamak için iyi bir tercih olacaktır.

Lacivert bir takım elbise olacak olanların gömlek tercihinde çok dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü bu renk uyum konusunda daha sıkıntılıdır. Bu renk takım elbiselerin içine mat renkli sade gömlekler tercih edilmelidir. Gri renkteki takım elbiselerin içine tercih edilecek gömleğin renginin siyah yada beyaz olabileceği gibi isteyenler mavi tonlarından tercih yapabilirler.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉