• PAYLAŞ

Tarz Sahibi Olmak İçin Alışveriş Tüyoları

  • 30/05/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 798 görüntüleme

Moda ve tarz birbiri ile aynı kavram ailesi içerisinde yer alsa da son modayı takip eden her insanın tarz sahibi olduğunu söylememiz yanlış olacaktır. Bir tarza sahip olmak tamamıyla insanın karakteri ile ilgili bir durumdur. Her insan kendince bir tarzı olsun ister ve etrafındakiler tarafından harika bir tarzın var iltifatını almak ister. Bu durum hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir. Ancak herkesin bir tarzı olmaz. Tarzınızın olabilmesi için alışverişe çıkarken neler almanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere alışveriş esnasında kendi tarzınızı oluşturmanıza yardımcı olacak bazı bilgiler vereceğiz. Alışverişlerinizi bu bilgiler ışığında yaparsanız sizin de kendi tarzınızı oluşturma konusunda doğru yolda olduğunuzu söyleyebiliriz.

Alışveriş Tüyoları

Bir insanın tarz sahibi olması demek üzerine giyerse giysin onu kendisine yakıştırması demektir. Bazen insanlar tarz sahibi olmak adına kendilerini çok kötü durumlara düşürebiliyor. Giydiğiniz elbisenin kendi tarzınız olduğunu insanlara inandırmak için güvenli kişiliğinizi ve nezaketinizi mutlaka ortaya koymalısınız. Alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli püf nokta herkeste olan kıyafetlerden kaçmak olacaktır. Bu nedenle herkes tarafından sıklıkla tercih edilen modelleri ve bu modellerde ki renkleri tercih etmekten uzak durmalısınız. Tabi bunu yaparken saçma sapan renklere yönelmememiz gerekiyor. Kahverengi bir tişört alırken biraz daha açık ya da koyusuna yönelebilirsiniz.

Renk ve model konusunda kendi standartlarınızı belirledikten sonra aldığınız elbisenin ya da kıyafetin üzerinize yakışması gelecektir. Bu kıyafetinin sizi etkileyici ve hoş bir görünüme sokması gerekmektedir. Yani sadece farklı renkte ve modelde elbise almak tarz olmak için yeterli değildir. Bunun üzerinize uygun olması da gerekmektedir. Renklere kontrast vermek için kullanacağınız takılar ve aksesuarlar çok önemlidir. İnsanlar tarafından kullanılan bazı renk uyumlar her insanın bir tarzı olduğu izlenimi vermektedir. Bunlar altın ve siyahın bir araya geldiği zamanlarda ortaya çıkar. Aksesuar tercihinizde zarifliğe önem vermelisiniz. Size bakan kişilerin gözünü yormamalı ve vücudunuzda kalabalık oluşturmaması önemlidir. Aksi taktirde tarzdan uzaklaşmış olursunuz. Tarz yapmak zordur ancak doğru işlemler ile herkes yapabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉