• PAYLAŞ

Tesettürlü Bayanlar İçin Yaz Modası Önerileri?

  • 27/05/2017 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 538 görüntüleme

Tesettür modası son yıllarda en çok gelişim gösteren sektörlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bir inanış nedeniyle kabul edilen bir giyim tarzı olan tesettür günümüzde farklı şekillerde kullanılarak bayanlar tarafından tercih ediliyor. Yıllardır bu konuda genelde daha sabit kıyafetleri tercih eden kadınlar bu karar değişikliği ile birlikte önemli bir kıyafet devrimi yaptılar diyebiliriz. Bu yazımızda yaklaşan yaz aylarında giyebilecekleri birkaç kıyafet kombini hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Amacımız tesettür modasını yakından takip edememiş olanlara kıyafet tercihlerinde dikkat etmeleri gereken önemli noktalar hakkında bilgi vermek olacaktır. Şimdiden yazıyı dikkatli okumanızda fayda var.

Yaz Tesettür Modası

Bu yazın modasının ilk sırasında çiçek desenli elbiseler ilk sırada gelmektedir. Tüm vücudu kapatan ve tesettür ile ortaya harika bir görüntü çıkaran bu kıyafetleri alırken dikkatli olun. Bununla birlikte çiçek desenli şallarda bu senenin modası olarak dikkat çekiyor. Tabi ikisini aynı anda kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Eğer çiçek desenli bir şal kullanıyorsanız mutlaka elbisenizin tek düz bir renge sahip olması gerekiyor. Bu kombinin altına ise stilettoları ya da şık bir sandalet uygun olacaktır. Dolgu topuk ayakkabı da tercih edebilirsiniz.

Hem kapalı giyinmek hem de serin kalmak istiyorsanız bu sezonun en gözde kıyafetlerinden olan tulumları tercih edebilirsiniz. Çok sayıda farklı rengi bulunan tulumlar ile her ortama uygun bir şekilde giyinme şansınız olacaktır. Tabi dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bununla birlikte stilettoları giymeniz olacaktır. Hem şık hem de zarif bir görünüm kazanmanız açısından önemlidir.

Kot pantolonları da uzun yeleklerle birlikte tercih edebilirsiniz. Sadece kot pantolon giymek ve üzerine ince bir tişört giymek kapalı bir bayana genelde yakışmıyor. Amacına uygun bir giyim için pantolonun üzerine uzun bir şal giymenizde fayda var. Tabi kot pantolonla birlikte spor ayakkabıyı birlikte giymeyi unutmayın. İkisinin kombini harika olacaktır. Son olarak da yaz aylarında nakış işlemelere sahip tunikleri tercih edebilirsiniz. Tek renge sahip bir baş örtüsü ile birlikte harika bir imaj ortaya çıkarabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉