• PAYLAŞ

Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

  • 21/10/2016 - 18:41
  • 0 Yorum
  • 979 görüntüleme

Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kadınların en büyük hayali bir gün gelinlik giymektir. Günümüzde çok sayıda gelinlik modeli bulunmaktadır. Bu modellerin arasından sizin vücut tipinize uygun bir modeli tercih etmelisiniz. Bu yazımızın içerisinde hem gelinlik modellerini kısaca sizlere anlatmaya çalışacağız hem de tercihiniz esnasında dikkat etmeniz gereken konulara değineceğiz. Gelinlik modelleri A tipi gelinlik, yarım balık gelinlik, helen tipi gelinlik modellerini sayabiliriz.

Bu modellerine her vücuda uygun olmayacağını sizlere kabul edersiniz. Onun için tercih edeceğiniz modelden önce vücut şeklinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Kısa boylu gelinler nasıl gelinlik giymeli, boyu uzun gösteren gelinlik modelleri nelerdir gibi sorulara cevap bulmanız gerekiyor Armut vücut tipine göre gelinlik modelleri nelerdir gibi sorulara cevap bulmalısınız.

vucut-tipine-gore-model-secmek

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Şimdi sizlere sıra ile vücut tiplerine göre gelinlik modeli seçerken dikkat etmeniz gerekleri paylaşalım. İlk olarak armut vücut tipine sahip olan bayanları inceleyelim. Bu vücut tipinin açılımı geniş kalçalara sahip, ince belli, küçük göğüslü ve dar omuzlu bayanlar kast edilmektedir. Bu tipe sahipseniz tercih edeceğiniz gelinlik modelinin omuzlarınızı daha geniş göstermesine odaklanmanız gerekiyor. En uygun tercih yarım kollu gelinlik modelleri olacaktır. Ya da yüzücü sırt detayına sahip gelinlikler olmalıdır.

Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Tercih Edilir

Elma vücut tipinin açılımı üst bedenin kalın alt tarafın yani bacaklarında ince olmasıdır. Bu vücuda sahip olan bayanların kilo almaya meyilli bir karın bölgeleri bulunmaktadır. Bu tip için tercih edilecek gelinlik modelinin bel bölgesini ince gösterecek olmasına dikkat edilmelidir. A formunda ki gelinlikler ya da Helenistik modeller tercih edilebilir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Tercih edilir.

Vücudun üst ve alt kısmının kalın olduğu bel kısmının ise ince olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipi diğerlerine göre daha orantılı hatlara sahiptir. Bu tipe sahip olanlar bayanların seçecekleri gelinlik modelleri V yakalı yada omuzu tek olan gelinlikler olmalıdır. Düz ve sade gelinliklerden bu tipe sahip olanların uzak durması gerekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉