• PAYLAŞ

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymelidir ?

  • 22/10/2016 - 10:03
  • 0 Yorum
  • 1597 görüntüleme

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymelidir ?

Merhaba sevgili nasilyapilir.com takipçileri,

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize özellikle kısa boylu hanımların giyimlerinde en büyük problemlerden birine neden olan ve seçim konusunda oldukça zorlanmasına neden olan doğru pantolon seçimi hakkında bilgiler paylaşacağız,

kisa-boylu-kadinlar-nasil-pantolon

Özellikle üst bedeni normal orantılara göre kısa olan bayanlar, özellikle pantolon seçerken üst bedeni daha uzun ve alt bedeni olduğundan biraz daha kısa gösteren modellere yönelmeleri durumunda vücutları diğer pantolon seçimlerine kıyasla daha orantılı ve güzel görünür.,

kisa-boylu-kadinlar-icin-pantolon

Bu tip giyim ve pantolonlarda ayrıca kumaş dokusu görüntüyü de etkiler. Alt bölgeye doğru uzayan ve hafif, ince kumaş türleri ve desenleri tercih edilmeli. Vücudu uzun göstermek ve gövdenin üst bölümünü olduğundan daha fazla uzun göstermek için, basen ve bel bölgelerini saran belden büzgülü aksesuarlar veya kemerler kullanılabilir.

 

Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Ayakkabı Giymelidirler ?

 

kisa-boylu-kadinlar-icin-ayakkabi

 

Ayrıca boyları normale göre kısa olan bayanlar topuklu ayakkabı giymeyi ihmal etmemeli. Mutlaka kıyafet seçimlerini kombinlerken ayakkabı seçimlerini topuklu ayakkabıdan yana kullanmalıdırlar. Boyu olduğundan daha fazla uzun göstermenin bir başka yolu ise üst bölümde desensiz kumaşlardan yapılmış giysileri tercih etmek olacaktır. Desensiz seçimler göze daha uzun bir vücudunuz olduğunun izlenimini yaratacaktır.

 

Kısa boylu bayanlar ayrıca orantısızlığı bariz belli edecek uzun ve paçalı pantolonlardan uzak durmalıdır. Kesimleri sade olan, üzerinde az detay bulunan pantolon modelleri, vücut boyunuzda ve özellikle bacak boyunuzun uzun göstermenizde etkilidir.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2.5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉