• PAYLAŞ

Gelinlere Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?

  • 22/10/2016 - 10:43
  • 0 Yorum
  • 1378 görüntüleme

Gelinlere Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri, bu yazımızda sizlere gelinlerin nasıl göz makyajı yapması gerektiğini anlatacağız,

Gelinlerde tamamlayıcı unsur her zaman makyajdır. Makyaj gelinliğin ve saçın doğru bir şekilde kombinlenmesinde bütünleyici bir rol oynamaktadır. Gelin makyajlarında ise en önemli ve dikkat edilmesi gereken bölüm ise göz makyajıdır. Göz makyajı, diğer bölümlerinin aksine tam olarak makyajı vurgulayan bölüm olması neticesi ile çok dikkatli ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde makyajınızın tamamının gösterişini yok edebilirsiniz. Doğru bir göz makyajı ise gelinlik ve saçınızın uyumuyla çok şık ve gösterişli bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
gelinlerde-goz-makyaji-nasil-yapilir

 

Gelinlerde göz makyajının gelinliğe, saç tercihine ve gelinin göz yapısına uygun bir şekilde, sade bir model olması, uygulamanın abartılı bir biçimde olmaması makyaj uzmanlarınca tercih edilmektedir.

Ancak tabiki gelinin talebi doğrultusunda, gelin kendisini eğer daha gösterişli bir makyaj tipiyle rahat, güzel ve mutlu bir şekilde hissedecekse bu yönde değişiklikler fazla abartıya kaçmadan yapılabilir.

Öncelik olarak gelinin göz şekli ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Buna göre makyaj tipi uygun bir şekilde seçilmelidir. Makyaj sırasında olağan göz şeklini abartmadan sade dokunuşlar ile düzeltilmesi gerekir.

gelin-goz-makyaji-tercihi

 

Gelinlerin Göz Renklerine Göre Makyaj Seçimi Nasıl Yapılır ?

Gelin makyajlarında, gelinin gözleri koyu tonlarda bir renk ise koyuya yakın tonlar seçmek uygun olacaktır. Koyu tonlarda renkteki gözlerin etrafında açık tonlarda renk seçilerek kullanıldığında gözler daha küçük gözükür.

gelin-goz-makyaji

Gelin makyajında olduğundan daha doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız bunun için, hafif, pırıltı ve belirgin tonlarda renkler kullanılabilir. Makyajın rengi fazla öne çıkmamalıdır ve göze batmamalıdır. Gelinlerde göz makyajının rengi seçilirken gelinlik rengine de mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Örneğin, krem tonlarda bir renk gelinlik seçilmiş ise göze bakır tonları uygulanmalı, beyaz tonlarda bir gelinlik seçilmiş ise yine göz makyajında pembeye kaçan tonlar kullanmak daha iyi sonuç almanıza neden olacaktır.

Gelinlik makyajlarında göze fazla rimel kullanıldığı durumlarda top şeklinde gereksiz fazlalıklar oluşabilir. Bunu önlemek için ise kirpikleri ince görünümlü olan gelinlere doğal kirpik takviyesi yapılması uygun olacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉