• PAYLAŞ

Leasing Nasıl Alınır? Leasing Avantajları Nelerdir?

  • 22/10/2016 - 12:21
  • 0 Yorum
  • 1130 görüntüleme

Leasing Nasıl Alınır? Leasing Avantajları Nelerdir?

Ticaret hayatında ilerleyebilmek ve şirketinizi büyütmek için banka destekli kredilerden yararlanabilirsiniz. Tabi bu kredilerden yararlanırken size en uygun olanı bulmanız gerekiyor. Özellikle makine ve teçhizat alımlarınızda kullanacağınız kredi biçimi önemlidir. Eğer makine ve teçhizat almak istiyorsanız kullanmanız gereken kredi şekli Leasing olmalıdır. Leasing’in sağladığı şartları sağlayabilecek farklı bir yol bulmanız çok zordur. Çok avantajlı olmasının yanında katı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara riayet etmezseniz size sağladığı imkanı bir anda kaybedebilirsiniz.

Bu yayınımızda sizlere leasing nedir, Leasing hesaplama, leasing avantajları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Leasing nasıl alınır sorusunun cevabını da yazımızın içerisinde bulabileceksiniz. Şimdi lafı fazla dolandırmadan bilgileri paylaşmaya başlayalım.

 

leasing-nedir-1

 

Leasing Nedir?

Sitemizin içerisinde daha detaylı bir şekilde leasing nedir sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Biz size kısa bir tanımını yapacağız. Türkçe karşılığı finansal kiralamadır. Almak istediğiniz makina ve teçhizatları sizin adınıza alarak size kiralama sistemine verilen isimdir. Bu bakımdan diğer kredilere göre sağladığı avantajlar daha fazladır.

Leasing Avantajları?

Leasing’i cazip kılan kiralayan kişilere sağladığı avantajlardır. Alacağınız teçhizat için öz kaynaklarınızdan hiçbir harcama yapmadan finansman desteği sağlamaktır. Kira öder gibi ödeme planı ödeme konusunda alıcıya rahatlık sağlamaktadır. Leasing kullanan kişilerin vereceği vergi, harç ve resim ücretlerini ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Öz sermayenizden harcama yapmadan aldığınız makinayı çalıştırarak kiranızı çok rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu bile avantajının ne kadar fazla olduğunu göstermektedir.

Leasing’in en büyük dezavantajı ödeme konusudur. Eğer kira öder gibi ödediğiniz sisteme bir ay olsun geç ödeme yaparsanız sistem size verdiği teçhizatını geri alacaktır. Onun için dikkatli ve hesaplı hareket etmeniz gerekiyor.

sahte dolar nasıl anlaşılır

Leasing Hesaplama?

Leasing alırken geri ödeme tutarınızın aylık ne kadar olacağını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Leasing şirketleri arasından yapacağını tercihe göre birisinin internet sitesine girerek leasing alacağınız tutarın kaç ayda ödemek istediğinize göre hesabını rahatça yapabilirsiniz. Alacağınız ürün grubunu belirledikten sonra peşinat oranı, vade ve para birimi seçeneklerini seçerek  hesaplama işlemini anında şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

Leasing Nasıl Alınır?

Leasing, nedir ne değildir az çok anladığınızı tahmin ediyoruz. Şimdi sırada finansal kiralama için almak istediğiniz leasing işlemlerinin neler olduğuna değinelim. Bu belirli bir sürecin izlenmesi gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken leasing almak istediğiniz şirkete giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuzun içerisinde ne için bu krediyi kullanacağınızı ve ne kadar bir tutar talep etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde bildirmeniz gerekiyor. Leasing şirketleri bunu kullanacak kişilere çok büyük kolaylıklar sunuyor.

Tüm işlemlerle kendileri ilgileniyorlar. Teçhizatın alınması, kayıt işlemleri ve teslimi gibi tüm konularla ilgileniyorlar. Siz sadece kiracı olarak aylık düzenli ödemenizi yapmanızı istiyorlar. Bu şekilde öz sermayenizden hiçbir azalma olmadan teçhizat sahibi oluyorsunuz. Sadece makine ve teçhizat için değil yürüyen araçlar içinde finansal kiralama yöntemini kullanabilirsiniz. Tır, Vinç ve kepçe gibi çok farklı araçları bu yöntemle rahatlıkla alabilirsiniz.

Bu şirketinizin iş yapma kapasitesini arttırmanız için kullanabileceğiniz en rahat yöntemdir. Çünkü alacağınız ürün aylık olarak kendi ödemesi gereken tutardan fazlasını size kazandıracaktır. Ülkemizde leasing belirli bir kesim tarafından bilinen ve sıklıkla kullanılan yöntemdir. Birçok avantajının olması bu yolu öğrenen insanların yapacakları alımların hepsinde tercih etmelerine neden oluyor. Eğer sizlerde şirketinizi büyütmek için almak istediğiniz vasıta ya da teçhizatlar için kaynak arıyorsanız finansal kiralama yöntemini kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir şirkete başvuru talebinizi iletmek olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉