• PAYLAŞ

Vücut Tipinize Göre Şort Tercihi Nasıl Yapılır?

  • 12/05/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 555 görüntüleme

Giyimde dikkat edilmesi gereken noktaların başında vücut tipi gelmektedir. Eğer vücut tipinize uygun bir şekilde giyinmezseniz giydiğiniz hiçbir şey sizin üzerinize tam olarak uymayacaktır. O nedenle öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımanız gerekiyor. Bu yazıda sizlere vücut tipinize uygun olarak şort giyinirken dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında bilgi vereceğiz. Bu konuda size yardımcı olacaklar bilgiler ile yaz döneminde sıklıkla giymek istediğiniz şortları giyerek nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nelere önem vermeniz gerektiğini sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Bu konuda çok dikkatli olmanızda fayda var. Aksi taktirde sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Şimdi detaylara geçelim.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geniş kalçalara sahip bir bayansanız ve şort giymekten korkuyorsanız sadece doğru bilgilere sahip olmadığınızı kabul etmelisiniz. Tercih edeceğiniz şortların koyu renk olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü koyu renk şortlar kalçalarınızın büyüklüğünü bir nebze olsa da kapatacağı için rahatlamanıza imkan tanıyacaktır. Dikkatli olmanız nokta budur.

Kalçalarınızdan daha çok baldırlarınız kalınsa kısa şortlar size göre değildir. Bunlardan mümkün olduğunca uzak durmanız doğru olacaktır. Bunun yerine size uygun olan şortlar dizin hemen üzerinde başlayan uzunluğa sahip olanlardır. Bu şort tercihinizde dikine çizgilere sahip şortlarda sizin hayatınızı kurtaracaktır. Çünkü bunlar bacaklarınızın ince gözükmesine neden olacaktır.

Kıvrımları olmayan bir vücuda sahipseniz şort tercihinizi yaparken pileli olanlardan yana kullanmanız doğru olacaktır. Bunlar vücudunuza kıvrım kazandıracak ve kalçalarınızın olduğundan biraz daha büyük görünmesine neden olacaktır. Söylediğimiz gibi önemli olan elbise değildir o elbiseyi nasıl giydiğinizdir.

Uzun bacaklara sahip olan kadınların şort giyiminde kısa olanları tercih etmesi tüm dikkatleri bacaklarına çekmesine neden olacaktır. Bu kadınların şort giyerken dezavantaj yaşamaması için tercih etmeleri gereken şortların baldır ve arasını gösterecek olan uzunlukta şortları tercih etmeleri doğru tercih olacaktır.

Kısa boyluysanız ya da kısa bacaklara sahipseniz giyeceğiniz şort tipinin yüksek belli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu giyim bacaklarınızı olduğundan uzun gösterecektir. Kesinlikle uzak durmanız gereken şort modeli ise diz boyu olarak kabul edilen modellerdir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉