• PAYLAŞ

Yüz Şeklinize Göre Doğru Saç Kesimi

  • 23/06/2016 - 23:00
  • 0 Yorum
  • 1255 görüntüleme

Yüz hatlarınıza ve stilinize en doğru şekilde yansıtmak için yüz şekline uygun seçim yapmak şart. İpuçlarımızı dikkate alarak bu seçim sandığınızdan çok daha kolay olacak!

Birbirinden farklı saç kesimleri kendi modasını oluşturmuş durumda. Saç kesimleri artık bir trend halinde ve saç kesim trendleri yükselişte. Size en çok yakışan saç modelini sorarsak bu sorunun doğru ya da yanlış bir cevabı olmayacak. Ancak yüz hatlarınızı ve stilinizi en doğru şekilde yansıtmak için yüz şekline en uygun seçimi yapmak şart.

Yuvarlak-yuz-tipine-gore-sac-modelleri-2016 moda-2016-Sarı-Saç-Modelleri Kare-yuz-tipine-gore-moda-sac-modelleri-2016

Yuvarlak Yüzler

Eğer yuvarlak bir yüzünüz  varsa kısa ve bob kesimden mutlaka kaçınmalısınız, çünkü bu kesim yüzünüzü daha da yuvarlak hale getirecektir. Bunun yerine çene çizginizden aşağıya doğru inen uzun ve katlı bir model denemelisiniz. Aynı zamanda uzun ve bob bir kesim  yüzünüzü çok daha zayıf gösterecektir.

Kare Yüzler

Eğer kare bir yüzünüz varsa, üst kısımlarınıza odaklanarak mutlaka elmacık kemiklerini vurgulamalısınız. Bunun için kakül, kısa katlı ve bob  kesimi kullanabilirsiniz. Hafif omuz hizasına katlar ve kaküller güçlü çene görünümünüzü kamufle etmenizi sağlayacaktır. Saçlarınızı yandan ayırarak asimetrik etki yaratmış olur kare görünümü yumuşatabilirsiniz.

Oval Yüzler

Oval yüzlüyseniz, şanslısınız demektir. Her stil ve kesim size yakışacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek husus kısa kesimlerden uzak durarak yüzünü olduğundan uzun göstermemelisiniz.

Sizler için yüz yapınıza uygun saç kesim sitillerine ipuçları vermeye çalıştık bu ipuçlarından yola çıkarak kendi tarzınıza uygun modeller üzerinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken kendi saç kesim modeliniz seçmek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉