• PAYLAŞ

Bağırsak Tedavisi Ve Bitkisel Çözümler

  • 23/06/2016 - 23:28
  • 0 Yorum
  • 821 görüntüleme

İnsan hayatını sürdürebilmesi için yemesi ve içmesi gerekir bazı yiyecek ve içecekler bağırsak yollarımız da sorunlara yol açar. Bağırsak sorunlarının bazıları kolayca tedavi edilebilse de bazıları ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bağırsaklara oluşan tenyalar sıkıntılara yol açabilir sizler için bağırsak sorunlarına bitkisel kürlere inceledik aralarından bazılarına göz atalım.

Bağırsak solucanları :

Tenyalar, kıl kurtları ve yuvarlak solucanlar olarak üçe ayrılabilir. Tenyalar 7-8 metreye kadar uzayabildiği gibi, halk arasında şerit olarak adlandırılır. İyi pişirilmemiş etlerle insan vücuduna geçer.

Şerit olduğuna inanılan kişilerde karın şişliği, iştahsızlık ve bulantı görülür. Bağırsak, asla normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş göstermeye başlar.

Tenyaları düşürmek için :

* 1 çorba kaşığı kadar eğrelti otu 2 su bardağı kadar kaynar suya katılarak çay gibi demlendirilir. 15 dakika kadar ara ile aç karnına birer su bardağı içilmelidir.

* 1 litre kadar kaynar suya 1 yemek kaşığı kadar kekik konularak 15 dakika kadar demlendirildikten sonra süzülerek. Sabahları aç karnına 1 su bardağı olmak kaydıyla gün içersinde toplam 4 bardak tüketilir.

* İnce olarak rendelenmiş 200 gram kadar havuç sabahları aç karnına yenilir. Öğleye kadar hiç  bir şey yenmez. Öğle ve akşam yemeklerinden aşa yukarı 20 dakika kadar önce 100 er gram kadar daha yenir. 5-6 gün boyunca bu uygulamaya aralıksız olarak devam edilmelidir.

Yuvarlak solucanlar tedavisi için:

Yuvarlak solucanlar  genel olarak 10-20 cm boyunda olup  3 ile 10 yaş arası çocuklarda sıklıkla görülür. Karın şişliği,  zayıflama, karın ağrısı, ve kaşıntı görülür.

Tedavisi için:1 su bardağı kadar kaynar suya 1 tatlı kaşığı  kadar papatya konulur. 10 dakika kadar demlendirilip süzülür. Yemeklerden 1 aşa yukarı 1 saat önce günde 3-4 bardak içilmelidir.

Kıl kurtları için:

Kıl kurtları 3-4 milimetre boyunda olduğu gibi aynı zaman da gözle zor görülen ufak kurtlardır. Geceleri uykusuzluk ,baş dönmesi sinir bozukluğu, ve apandist bölgesinde şiddetli ağrılara sebep olurlar.

Sabahları aç karnına 250 gram kadar çilek yenilip, öğle vaktine kadar başka bir şey yenmezse hastalığa iyi gelecektir .Belli bir süre buna devam edilmelidir.

Bağırsak Tedavisi Ve Bitkisel Çözümler 1 Bağırsak Tedavisi Ve Bitkisel Çözümler 2

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉