• PAYLAŞ

İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Çözümleri

  • 23/06/2016 - 23:40
  • 0 Yorum
  • 825 görüntüleme

İdrar yolları denildiği zaman üç ayrı bölgeye ayırabiliriz, böbrekler sonrasın da mesane, ve idrar kanallından oluşturmaktadır. Mesane tam olarak balon şeklinde bir organ olup idrarı depolama görevini üstlenir. Böbrekleri ise iki adet fasulye benzer şekline sahip bir organ olup, tam olarak yukarı sırt bölgesinde yer almaktadır.

Böbreklerin görevi kandan artık kalan maddeleri temizleyerek idrar içinde vücuttan atılmasını sağlamakla görevlidir. İdrar vücudumuz da yüksek miktarda bakteri bulunması halin de üriner sistem enfeksiyonu gelişilmesine neden olur.

Bitkisel formüller

*1bardak kadar kaynar suya,4-10 gram kadar andızotu kökü konulur. 10 dakika kadar bekletilip, günde 2-3 bardak kadar içilmelidir.

*8 kilo kadar kaynar suya 500 gr kadar sarı kantaron konur. 40 dakika kadar kaynatılır ve süzülür. Sabah öğle ve akşam olmak kaydıyla yemeklerden 1 saat kadar önce 1 bardak içilir.

*1 bardak kadar kaynar suya 10 gr kadar hatmi çiçeği konulur.10 dakika kadar bekletilip balla tatlandırıldıktan sonra günde 2-3 bardak içilir.

*1 bardak kadar kaynar suya, 2 gram kadar  taze veya kuru fark etmez kiraz sapı konulur.10 dakika kadar bekletilip, günde 2-3 bardak tüketilir.

bobrek_tumulu_(1)         idrar-yolu-enfeksiyonu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉