• PAYLAŞ

PS4 Hızlandırma Nasıl Yapılır ?

  • 19/07/2016 - 15:37
  • 0 Yorum
  • 1433 görüntüleme

PlayStation 4 oyun severlerin en büyük tercihleri arasında bulunan oyun konsolu olma unvanını çıktığı günden beri korumakta. Bir çok kullanıcısı olan PlayStation 4’nüzün çok yavaşladığını düşünüyorsanız, sisteminizi tamamen sıfırlamak çözüm olabilir. Peki, PlayStation 4 hızlandırmak için sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere adım adım PS4’ü sıfırlayarak nasıl hızlandıracağımızı anlatacağız.

PS4-hızlandırma-nasıl-yapılır ? PS4-hızlandırma

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olarak anılan PlayStation 4, rakibi Xbox One başına geldiği gibi yeni nesil unvanını çok uzun süre koruyamamış ve PS 4 NEO gibi söylentiler yakın zaman da patlak vermişti.

PlayStation 4 konsol sahipleri, oyunlarda yaşadıkları FPS düşüşlerinin  yanı sıra, sistem performanslarının da oldukça düştüğünü dile getiriyor. Peki, PS4 konsolunuz çok yavaşladıysa ne yapmak gerekiyor?

PlayStation 4’ü oyun konsolunuzu fabrika ayarına döndürerek sıfırlamak bu soruna en köklü çözüm olarak sunuluyor.

PlayStation 4’ü oyun konsolumuz fabrika ayarına döndürme veya bir başka anlatımla sıfırlama işlemi nasıl yapılır? PS4 oyun konsolumuzu sıfırlama işlemine geçmeden önce ilk adım olarak sistem yazılımını Ayarlar sekmesinden >Sistem Yazılımı Güncellemesi tıklayarak yazılımınızı güncelleyin.

PlayStation 4 oyun konsolu sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

  1. Adım: PlayStation 4’ün Ayarlar menüsüne tıklıyoruz. Ayarlar menüsünden PSN kısmına tıklayın. PSN ekranı açıldığında Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir seçeneğini göreceksiniz bu seçeneği devre tamamen devre dışı hale getirin. Bu işlem gerçekleştikten sonra PS4 oyun konsolunuz yeniden başlayabilir.
  2. Adım: PS4’ü oyun konsolumuzun ana sistem olmaktan çıkardıktan sonra Ayarlar menüsüne tıklıyoruz >Sıfırlama tıklıyoruz> PS4 Sistemini Sıfırla kısmına girin. Bu ekranda karşımıza Hızlı ve Tam seçeneği olarak iki şık yer alacak. Tam seçeneğini tıklıyoruz. Bu seçenek tıklandıktan sonra PS4 oyun konsolunuzda yer alan tüm oyun, içerik ve size ait olan ayarlarınızın tamamı silinecektir.
  3. Adım: PS4 oyun konsolunun sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 saat civarı sürecektir. Sıfırlama işleminin tamamlanmasının ardından ise PS4 yeniden başlayacak ve kurulum ayarlarını sıfırdan yapmanız gerekecek.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra PS4’ün sistem hızında anında fark edeceğiniz bir artış sağlayacaksınız.

[Toplam:9    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉