• PAYLAŞ

10 Adımda Fazla Kilolardan Nasıl Kurtulursunuz ?

 • 23/07/2016 - 21:34
 • 0 Yorum
 • 686 görüntüleme

Yaz ayları geldi, tatile gitmek istiyorsunuz ancak geçen sen aldığını bikiniyi ya da mayoyu denediğinizde size uymadığını gördüğünüzde canınız sıkılıyor. Basit birkaç yeme alışkanlığınız değiştirerek kısa sürede eski ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Sizlere 10 adımda fazla kilolarınızdan nasıl kurtulacağınızı anlatmaya çalışacağız.

 1. Sabah uyandığınızda mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin. Kahvaltı masanızda mutlaka yumurta, bolca yeşillik ve tahıl ekmeği bulunsun.
 2. Uzun saatler sonra yemek yemeyin. Öğünlerinin arası kısa olsun ve az yemek yemeye özen gösterin. Maksimum 2-3 saatte bir bir şeyler yiyecek şekilde program yapın.
 3. Öğle yemeği menünüzde sebze varsa akşam yemeğinizde mutlaka sebze yemeğini tercih etmeye özen gösterin. Görünün yağlı bölgeleri varsa yememeye dikkat edin.
 4. Karbonhidrat tüketiminde kaliteye özen gösterin. Yiyeceğiniz ekmek ya datam tahıllı olsun ya da çavdar ekmeği olsun. Beyaz ekmekten uzak durmaya çalışın.
 5. Öğünlerinizi planladıktan sonra her öğününüzde mutlaka bir kase salata tüketmeye dikkat edin. Bu sizin günlük lif ihtiyacınızı karşılamanız için önemlidir. Ayrıca kabızlığın önüne geçmenize de yardımcı olur.
 6. Porsiyonların büyüklüğüne dikkat edin. Öğünde yiyeceğiniz yemeği sağlıklıdan zararlıya çevirmek porsiyonun büyüklüğüne göre değişmektedir.
 7. Tatlıdan vazgeçemiyorum diyorsanız bunun için alternatifler üretmelisiniz. Örneğin yaz aylarında tatlı yerine meyve tüketimini tercih edebilirsiniz. Yada az da olsa dondurma tüketebilirsiniz. Taze sütten yapılmış olmasına dikkat edin.
 8. Kilo vermeden en önemli detay su içmektir. Su içme konusunda alışkanlık kazanmaya çalışın. Günlük olarak en az 2 ile 3 litre arasında su tüketmeye dikkat edin. Bu kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 9. Hafifte olsa spor yapmak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Günlük en az bir yarım saat düzenli olarak yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu sayede hem keyif alırsınız hem de zayıflamanıza yardımcı olur.
 10. Kilo vermek istiyorsanız uyku düzeninin bozulmasına özen gösterin. Yeterli uykuyu almaya özen gösterin. Çünkü bilmeniz gereken uykusuzluk insanın kilo olmasına neden olmaktadır. Bu bilgileri düzenli olarak uyguladığınızda bir süre sonra istediğiniz ideal kiloya sahip olacaksınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉