• PAYLAŞ

Windows 10 Nasıl Yardım Alınır ?

  • 23/07/2016 - 21:30
  • 0 Yorum
  • 966 görüntüleme

Microsoft’un en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10 kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Ancak yapılan birçok değişiklik nedeniyle ilk defa bu işletim sistemini kullanan kişiler zorluk yaşayabiliyor. Bu zorlukların aşılması ve sistemin iyice anlaşılması için Windows 10’da yardımı nasıl alacağınızı size kısaca anlatmaya çalışacağız. Farklı şekillerde Windows 10 hakkında yardım alabilirsiniz. İlk olarak Microsoft yardım sayfasına giderek merak ettiğiniz sorunları orada sorarak yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Microsoft’un son geliştirdiği yapay zekası ile de isteyen kullanıcılar yardım alabilecekler.

Aslında bu sisteme çok yapancı sayılmayız. En azından Apple ürünlerinden en azından birisini kullananlar yabancı değiller. Siri uygulamasını hepimiz az çok biliyor. Microsoft’un yeni yapay zekası da aynı şekilde hizmet vermektedir. Cortana ismi verilen yapay zeka ile birlikte işletim sistemi içinde yaşanan sorunların çözümünde kullanıcılarına yardımcı oluyor. Microsoft tarafından Windows 10 için geliştirilen Cortana basitçe kullanıcının bilgisayarındaki kişisel yardımcılık görevini üstleniyor. Günlük programların yapılmasına ve karşılaşılan sorunların çözümünde destek veriyor. Peki, Cortana uygulaması Windows 10 da nasıl etkin hale getiriliyor. Yapmanız gerekenleri kısaca size anlatmaya çalışacağız.

Cortana uygulaması tüm Windows 10 işletim sistemlerinin hepsinde kullanılabiliyor. Ancak dil desteği konusunda yetersiz olan uygulama nedeniyle ülkemiz dilinde bu uygulamayı kullanma şansına ne yazık ki sahip değiliz. Gene de uygulamayı kullanma şansımız var. Bunun için yapmanız gereken bilgisayarının Bölge ve Dil Ayarları bölümüne girerek bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Yaşadığınız ülke olarak ABD’yi işaretlemeniz dil olarak İngilizceyi seçmeniz uygulamanın aktif olması işin yeterli olacaktır.

Bu ayarları yaptıktan sonra uygulamayı aktif hale getirmek gerekiyor. Ayarlar sekmeninde Cortana olarak uygulamayı aratarak bulabilirsiniz. Daha sonra bunu aktif hale getirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Sesli komut şeklinde çalışan bir uygulama olan Cortana ile yaşadığınız sorunların çözümünde yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Soracağınız sorulara en mantıklı cevapları vermek için bilgisayarın içinde ya da webde arama yaparak sonuçları sizin önünüze getirecektir. Yakında Türkçe dil desteği ile kullanıma sunulacağını tahmin ediyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉