• PAYLAŞ

Yüze Uygun Saç Modeli Nasıl Belirlenir ?

  • 23/07/2016 - 21:38
  • 0 Yorum
  • 745 görüntüleme

Fiziksel olarak güzel görünmek için en çok saç kesimimizin nasıl olduğu ile ilgileniriz. En son model saç kesim tarzlarını yakından takip ederiz ve bunları mutlaka deneriz. Erkekler için belirli hatlar ile belirli kesim tarzları varken, hayatları içinde en az bir sefer saç uzatma teşebbüsünde bulunmaktadırlar. Ancak çok az kişi bu işi uzun tutmuştur. Saç modellerini genellikle ünlülerden görmekte ve kendimize uygulamaktayız. Ancak sonunda bir saç modelinde karar kılarak hayatımıza devam ederiz. Peki, size uygun saç modeli hangisidir. Bunun belirlemek için sizlere saç kesimi konusunda birkaç ipucu vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler ile saç modelinizi belirleyebileceksiniz.

Saç kesiminin size uygun olması sizi bir anda dikkat çekici birisi haline getirmektedir. Bu en çok kadınlar için geçerli olan bir tabirdir. Saçınızın, yüzünüzün ve kesim şekillerini öğrenmek modeli bulmakta size kolaylık sağlayacaktır. Gerçekten sizinle uyumlu bir saç modeliniz olursa güzel olduğunu düşündüğünüz özellikleriniz daha çok ortaya çıkacaktır. Saç modeli belirlenirken en önemli detay yüzün şekli ile sacın hacminin arasında ki oranın en iyi şekilde belirlenmesi ile yapılabilir. İki farklı yüz vardır. Birisi iç yüz olarak isimlendirilen, göz-kaş-burun ve dudaklar varken, bir de dış yüz  olan yanaklar ve alından oluşan dış yüz vardır. Bu yüz hatları ile saçınızın şekline göre istediğiniz bölgeyi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Yüz şekillerine göre yapılabilecek saç kesimleri için bilgi verelim. Oval yüz hatlarına sahipseniz tercih etmeniz gereken saç kesim tarzı yüzünüzü ortaya olacak bir görüntü veren saç kesimidir. Diğer yüz çeşitleri ise kare, yuvarlak ve üçgen olarak isimlendirilmektedir. Yüz şeklinizi öğrendikten sonra saç kesiminizi belirlemeniz daha kolay olacaktır. Kuaförünüzden buna göre bir kesim yapmasını isteyebilirsin. Gerekli bilgi ve birikime sahipse istediğiniz saç modelini rahatlıkla ortaya çıkaracaktır. Bazı durumlarda saç kesiminde ekstrem kararlar verilebiliyor. Değişiklik olması amacıyla uzun yıllar gözünüz gibi baktığınız uzun saçlarınızı bir anda çok kısacık kestirmek isteyebilirsiniz. Bu kararda bile yüz hatlarınıza dikkat ederek kesimi gerçekleştirmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉