• PAYLAŞ

10 Adımda Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

 • 24/08/2016 - 13:20
 • 0 Yorum
 • 1210 görüntüleme

Günümüzde güzel görünmek için yapılan çok sayıda makyaj vardır. Güzel görünmek insanlara kendini hissettirmek için çok önemlidir. Bu kadar bakım ürünü ve makyaj malzemesi bu hissin sağlanabilmesi için üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Bu yılında makyajı ise Nude Makyaj olarak belirlenmiştir. Yazımızda sizlere 10 adımda Nude Makyaj nasıl yapılır onu anlatacağız. Ondan önce nude makyajın ne olduğunu yazalım. Makyaj yapmamış gibi güzel görünüm elde edilmesini ve pürüzsüz bir cildi vaat etmektedir.

10-adimda-nude-makyaj-nasil-yapilir

10 Adımda Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

 1. Bu makyajın başarılı olması için yapan kişinin cildinin neredeyse kusursuz olması gerekiyor. Bunun için cildinizin günlük bakımına önem vermeli ve ihmal etmemelisiniz.
 2. Cildinizin gerekli bakımını yaptıktan sonra makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Yüzünüzün aydınlık bir görünüm elde etmesi için fondöten ya da BB kremi kullanabilirsiniz. Daha sonra bu makyaj için en önemli detay makyajda kullanılacak olan bazdır. Kusursuz bir görünüme sahip olmak için doğru baz tercihini yapmalısınız. Bazı tek kat olarak sürmeniz gerektiğini unutmayın.
 3. Eğer yüzünüzde sivilce ya da morluk varsa bir parça kapatıcı le bunları gizleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta kapatıcının sadece gereken alanda kullanılması ve iyice dağıtılmasıdır.
 4. Bu makyajı yaparken pudra kullanımı uzmanlar tarafından çok fazla önerilmemektedir. Sadece aşırı parlama olan bölgeye bir parça pudra sürülmesi tavsiye ediliyor.
 5. Bu makyajın en önemli yeri göz bölgesine yapılacak olan makyajdır. Far tercihinizi toprak tonlarında yapmanızı tavsiye edebiliriz.
 6. Eğer isterseniz kahve tonlarına sahip bir göz kalemi kullanarak kirpik diplerine de dolgunluk verebilirsiniz.
 7. Kirpiklerinize rimel sürerken bir kattan fazla sürme işlemini yapmayın. Aşırı rimel makyajınızın güzelliğini bozacaktır.
 8. Rujunuzun tonları mat renklerden tercih etmelisiniz. Örneğin mat şeftali tonları bu makyaj için idealdir. Dudak renginizden koyu olan rujunuz cildinizi canlı gösterecektir.
 9. Allık kullanımı tercih edecekseniz elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeye uygulamaya yapmayı tercih etmelisiniz.
 10. Seyrek kaşlara sahipseniz kaş renginize uygun bir kaş farını kullanarak makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉