• PAYLAŞ

E-Ticaret Sisteminde Nasıl Başarılı Olunur?

  • 24/08/2016 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 869 görüntüleme

Ticaret yapmak en güzel gelir yollarından birisidir. Ticaret yüzyıllardır insanlar tarafından yapılan normal bir iş olarak görülebilir. Ticaretini temiz ve düzgün yapan herkes kendi hesabına göre kazanç elde edebilir. Günümüzde ise ticaret farklı alanlara doğru gitmektedir. Bu alanlardan biriside internet yolu ile oluşturulan e-ticaret siteleridir. Böyle bir iş alanına girmek cesaret istediği kadar da sermaye istemektedir. Ancak sadece sermayenizin olması bu alanda başarılı olacağınız anlamına gelmemektedir. E-Ticaret sisteminde gerçekten başarılı olmak istiyorsanız bundan sonra yazacaklarımızı dikkatli bir şekilde okumanız gerekiyor.

Sektör göründüğü kadar bakir bir değildir. Çok güçlü firmalar bu alanda site açarak pay kapmak istemektedirler. Sizde bu alan girerek gelir elde etmek ve yükselmek istiyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler var. Bunları ise sıra ile anlatacağız.

İlk olarak sitenizin kontrolünü çok iyi yapmanız gerekiyor. Bu sadece sitenin görsel olarak kontrol edilmesi değildir. Satacağınız ürünleri çok yakından tanımanız gerekiyor. Eğer sitenizden ürün almak isteyen kişi size soru sorduğunda gerekli cevabı vermezseniz bu size eksi puan olarak geri dönecektir.

E-Ticaret sitenizde satacağınız ürünü yakından tanımanız gerektiği kadar o ürünün piyasa araştırmasını da çok iyi yapmalısınız. Çünkü sektör içinde rekabet çok yüksek boyutlardadır. Müşteri o ürünü sizden almak için bir avantaj görmek isteyecektir. Bunu müşterilerinize sunmanız gerekiyor.

e-ticarette-nasil-basarili-olunur

Sitenizin içeriğinde bulunan fotoğraflar ve videolar çok detaycı ve açıklayıcı bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Satacağınız ürünün fotoğraflarını her açından çekerek sisteme yüklenilmesi gerekiyor. Eğer video ile hizmet verecekseniz detaylı bir video hazırlamanız gerekiyor.

Sektörde diğer takipleriniz arasında bir basamak yukarı çıkmak istiyorsanız reklamlara çok önem vermelisiniz. Vereceğiniz reklamı çok özenli olarak seçmeli ve ona göre nereye vereceğinize dikkat etmelisiniz. Örneğin futbol topu satıyorsanız bunun reklamına kadın sitelerinde vermemeniz gerekiyor.

Son olarak da her sektörde olduğu gibi müşteri memnuniyetiniz çok önemlidir. Çünkü müşteri sizi vezir de edebilir rezil de edebilir. Müşterilerinizin isteklerine sürekli olarak kulak kabartın ve onları memnun edecek şekilde iş planlamanızı yaparak uygulamayı unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉