• PAYLAŞ

Windows 10 Sürüm Numarasına Nasıl Bakılır?

  • 24/08/2016 - 12:20
  • 0 Yorum
  • 1137 görüntüleme

Microsoft’un en son kullanıma sunduğu işletim sistemi Windows 10, her geçen gün yenilikler ve performans arttırıcı iyileştirmeleri içeren güncellemeler almaya devam ediyor. Bu güncellemelerin her birine ayrı ayrı sürüm numarası veriliyor ve her güncelleme yapıldığın da bu numaralar değişiyor. Sizlere kullanmakta olduğunuz Windows 10 sürüm numaranızı nasıl öğrenebileceğinizi ile ilgili detayları hazırladık.

Windows 10 işletim sistemine gelen her yeni güncellemenin içerdiği çeşitli özellikler ve bunun yanında iyileştirmeler bulunuyor. Kullandığınız sürüm üzerinde yapılan değişiklikleri aslında kolayca öğrenmeniz mümkün fakat bu yapabilmeniz için kullanmış olduğunuz işletin sisteminin sürüm numarasını bilmeniz gerekiyor. Windows 10 işletim sisteminden önce kullanılan işletim sistemlerinde bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabiliyorduk, fakat artık bu durum biraz daha karmaşık hale gelen Windows 10′ da bu işlemi küçük bir komut yardımı ile yapabiliyoruz.

Windows 10 Sürüm Numarasına Nasıl Bakılır 1

Windows 10 işletim sisteminin sürüm numarasını öğrenmek için bilgisayarınızın klavyesinde Windows + R tuşlarına basmanız yada Başlat sekmesine basarak açılan menüden Çalıştır yazarak ulaşabileceğiniz sekmeye winver kodunu yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Windows 10 Sürüm Numarasına Nasıl Bakılır 2

Komut girişini yaptıktan sonra açılan pencere üzerinden kullandığınız işletim sisteminin sürüm numarasını ve bunun yanında İS Derlemesi numarasını kolayca öğrenmeniz mümkün. Bunun dışında Windows 10 işletim sisteminin hangi sürümünü kullandığınızı da kolayca öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Sürüm Numarasına Nasıl Bakılır 3

Windows 10 işletim sisteminin yayınlanan son büyük güncellemesi Sürüm 1511 olarak nitelendirilen yapı numarasıyla gelmişti. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz. Başlat sekmesi > Ayarlar sekmesi > Güncelleştirme ve Güvenlik yolunu izleyerek, açılan sekmeden Güncelleştirmeleri denetle sekmesine tıklayabilir ve en son yayınlanan güncelleştirmeleri yükleyebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉