• PAYLAŞ

3 Adımda Tırnak Bakımı nasıl yapılır?

  • 03/08/2016 - 23:48
  • 0 Yorum
  • 923 görüntüleme

Temizlik imandan gelir lafı bizim ülkemiz insanları tarafından kabul edilen ender laflardan birisidir. Aslında bakarsanız birçok ülkeye göre temizliği ender veren bir ülkeyiz. Hem iç temizliğimiz hem dış temizliğimiz konusunda çok titiz davranırız. Özellikle tırnak bakımımız konusunda çok detaylı bir çalışma yürüttüğümüz olur. Kadınlar yemek yaptıkları için ve güzel görünmek için tırnak bakımlarına çok dikkat ederler. Erkeklerde iş yerlerinde müşterilerine karşı temiz görünmek için tırnak bakımlarına dikkat ederler. Öyle ki eğer tırnaklarınız az biraz bile uzun olsa anında dikkat çeker. Bu yazıda sizlere 3 adımda tırnak bakımı nasıl yapılır onu anlatacağız.

tırnak-bakımı-nasıl-yapılır

Tırnak bakımında ilk yapılması gereken tırnakların kesilmesidir. Kesim işlemi sırasında tırnaklarınızın çatlamasını ve kırılmasının önüne geçmek istiyorsanız en uygun zaman duştan çıkıldığı zamandır. Sıcak suyun etkisi ile yumuşayan tırnaklarınız çok rahat bir şekilde kesilecektir. Tırnak keserken en çok tavsiye edilen ve tırnaklar için yararlı olan kesim tarzı oval bir şekilde kesilmesi gerektiğidir. Kesme işlemi bittikten sonra tırnaklarınızın etrafını törpü ile temizleyin. Temizleme işlemi bittikten sonra tüm kalıntıların gitmesi için tırnak bölgenizi özellikle yıkayın. Bu yaptığınız bakımın daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Özellikle kadınlar manikür ve pedikür yapma konusunda çok paralar harcıyor. Bunun yerine kendi evinizde bunları rahatlıkla yapabilirsiniz. Son olarak tırnaklarınızı kesmeden önce tırnak makasınızı ıslarsanız sağa sola kaymasının önüne geçersiniz.

Tırnak bakımında ikinci adım tırnakların törpülenmesidir. Eğer tırnaklarınızı temizlerken vazelin uygulaması yapılacaksa törpü işlemini bir sonraki işlem olarak uygulamalısınız. Süreceğiniz vazelin tırnaklarınızın etrafının yumuşamasına yardımcı olacaktır. Bu da törpüleme işleminin daha hızlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.

Tırnak bakımında en son yapılması gereken uygulama kütikül temizliğidir. Bunu birçok kişinin ilk defa duyacağını düşünerek biraz açıklama yapalım. Tırnağın et ile buluştuğu kısımda bulunan yerlere denilir. Buralar bazı insanlara göre görüntünün bozulmasına neden oluyor. Burayı temizlemek isteyenlerin unutmaması gereken tırnağın enfeksiyon kapmasının önüne geçen bir etkisi olduğunu bilmeliler. Onun yerine oralara kütikül temizliği için hazırlanan kremleri kullanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉