• PAYLAŞ

Röfle Nasıl Yapılır?

  • 03/08/2016 - 23:44
  • 0 Yorum
  • 1193 görüntüleme

Kadınlar en çok saçlarına bakım yaparlar. Sürekli olarak onu tararlar, yıkamaları saatlerce sürer ve kırılmaması için gözleri gibi bakarlar onlara. Bu nedenle eğer bir kadının saçına laf etmek istiyorsanız bizce iki kere düşünmeniz gerekiyor. Bazen kötü görünse de o duruma gelmesinde genellikle kötü bir şeylerin suçu vardır. Bu yazımızda sizlere saçlara uygulanan röfle’nin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Röfle yapımı sırasında gerekli olmaz malzemelerin ihtiyaç listesi; Toz açıcı, Oksidan, Tarak, Folya, Pens, Toka, Penuar

rofle-nasıl-yapılır

Malzemeler arasında size yabancı gibi gelenler olabilir ancak endişe etmeyin uygulama esnasında hepsi yerli yerine oturacaktır. Röfle işlemini yapmaya başlamadan önce ilk adım olarak malzemelerinizi hazırlamanız gerekiyor. Oksidan ile Toz açıcıyı karıştırın. Krema kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Saçın açılmasına yardımcı olması için yüzde 9’luk bir oksidan kullanımı yeterli olacaktır. Saçına işlem yapılacak kişinin üzerine herhangi bir zarar gelmemesi için penuar ya da havlu yardımı ile boynuna dolayarak kapatın. Röfle işlemini kolay bir şekilde yapmanız için saçı 4 parçaya ayırın. Sağ ve sol tarafı toka ile tutturun, sonra üst ve arka tarafı toka ile tutturun.

Bu işlemleri yaptıktan sonra folyo ve fırça yardımı ile röfle yapmaya başlayın. İlk adımımıza ense kısmında bulunan saçlara uygulayarak başlayın. Gerekli röfle yapılması için ense, kulak üstü ve tepe noktası ile sıralama yapılması gerekiyor. Röfle uygulanarak alanın ortam sıcaklığının yüksek olmasına dikkat edin. Röflenin etkili olması için sıcaklık çok önemlidir. Tüm saç bölgenize uyguladıktan sonra aliminyum folyo yardımı ile hepsinin sıkı bir şekilde kapatıldığından emin olun. Röfle saçların belirli kısımlarına yapıldığı için diğer saçlara bulaşmaması için saçın dibine sürülmeden yapılmalıdır. Tüm saçı tamamladıktan sonra saçı son bir kez kontrol edin.

Kontrol ettiğiniz saçlarda gerekli renk açılımı gerçekleşmişse folyoları çekerek çıkarın ve saçta kalan karışımı ıslak bir havlu ile çekerek temizleyin. Tüm saça bu işlemi uygulayın. Bu işlemden sonra saçınızın temizlenmesi için iyice yıkayın ve kurutma işlemini gerçekleştirin. Röfle işlemini yapmış bulunuyorsunuz.0

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉