• PAYLAŞ

30 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

  • 28/09/2016 - 16:30
  • 0 Yorum
  • 1099 görüntüleme

30 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Ülkemizde giderek artan bir makyaj sevdası var. Bu güzelliğimize düşkün olmamızdan ve özgüvenimizi yükseltmek istememizden kaynaklanıyor. Yaşımız ilerledikçe makyaja olan ilgimiz artıyor. Çünkü artık yaşımızın bize sağladığı avantajlar giderek dezavantaja dönüşüyor. Bu özellikle belirli bir yaşın üzerine çıktığımızda başlıyor. Kritik yaş limiti olarak 30 yaşı gösterebiliriz. Evet, size katılıyoruz her yaşın ayrı bir güzelliği var ama bu gene de hızlıca yaşlandığımız gerçeğini değiştirmiyor. Bunun önüne geçebilecek bir ilaç ya da kozmetik ürünü şimdiye kadar üretilmedi. Ancak onun yerine makyaj sayesinde ve cilt bakım ürünleri sayesinde az da olsa cildimizi genç tutmayı başarabiliriz.

Şimdi sizlere 30 yaşın üzerine çıkmış kadınların özellikle yapmaları gereken cilt bakımları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu bakım sadece yüz bölgemiz için geçerli değildir. Aynı zamanda tüm vücudumuzu ilgilendiren bakımlarda vardır. Cilt bakımımız için ilk yapmamız gerekenlerin başında cildimizi yeterince nemlendirmemiz geliyor. Yeteri miktarda nemlenmeyen cildin üzerinde istenmeyen lekelerin oluşması daha kolay olacaktır. Aynı zamanda yetersiz neme sahip olan cildin yaşlanma süreci daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Bu konuda sayısız krem bulunuyor. Onların yanı sıra ayrıca ant aging özelliği bulunan kremleri tercih etme konusunda dikkatli davranmanızı tavsiye edebiliriz.

30-yas-ustu-kadinlar-1

Bu kremler sayesinde insan cildi daha sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlıyor. Cilt sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konuda özellikle 30 yaşında üzerinde olanlarında mutlaka cilt analizini yaptırmaları gerekiyor. Cildimizde ki bazı sorunlar hastalık belirtisi olabilir. Bunu uzman bir doktora giderek araştırması konusunda ondan yardım talep edebilirsiniz.

Cildimize sadece dışardan bakım yapmak yetmiyor. Aynı zamanda vücudumuzun içinden de dışarıdan yaptığımız bakımı desteklememiz gerekiyor. Onun için bol miktarda A ve E vitaminleri tüketmeye çalışacağız. Bu vitaminleri doğal yollardan tüketmek için havuç, kivi ve özellikle yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeye çalışmalıyız. Bu bitkiler sayesinde dışarıdan kremlerle nemlendirmeye çalıştığımız cildimiz içeriden de doğal vitaminler yardımı ile sağlıklı bir hale getirmeye çalışırız. Amacımız genç kalmaktan başka bir şey değildir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉