• PAYLAŞ

100 Bin TL ile Hangi İşler Yapılabilir?

 • 28/09/2016 - 16:25
 • 1 Yorum
 • 1102 görüntüleme

100 Bin TL ile Hangi İşler Yapılabilir?

Sermaye miktarınıza göre yapacağınız işin şekli ve getirisi değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda sizlere 100 bin TL sermayesi olanların hangi işleri yapabileceğini aktarmaya çalışacağız. Bu sayede kendiişlerinin patronu olabilecekler ve ekonomik hayatın içinde aktif olarak çalışmaya başlayacaklar. Sıra ile bu kadar sermaye ile yapılabilecek olan işleri sizlerle paylaşalım. Bu işleri yaparken unutmamanız gereken en önemli nokta size uygun olup olmalarıdır.

Günümüzün en moda işlerinden olan emlakçılık bu sermaye ile rahatça yapılabilir. Günümüzde çok sayıda emlak işi ile uğraşan insan bulunuyor. Bu insanların düşük maliyeti ve yüksek kar marjı nedeniyle bu işi tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

Dönek restaurantı açmak. Döner ülkemizde en çok tercih edilen yemek çeşitlerinden birisidir. Hatta şu an dünyanın dört bir noktasında giderek dönere yiyebilirsiniz. İş yerlerine ya da okullara yakın bir noktaya dönerci açabilirsiniz. Bu size gelir kazandıracaktır.

Üç tarafımız denizlerle çevrili bir ülke olduğumuzu tekrar söylemeye gerek gerek yok. Çok sayıda balık çeşidi bulunuyor. Bu balıkları insanlarla buluşturmak için farklı yollar tercih edilebilir. Son zamanlarda bunun için balık restoranlarından daha çok balık büfeleri tercih ediliyor. AVMlere, caddelere sizde bu büfelerden açabilirsiniz.

Yiyoruz, oturuyoruz, gideceğimiz her yere araç kullanarak gidiyoruz, araç kullanmamız nedeniyle kilo almamız kolaylaşıyor. Özellikle kadınlara yönelik spor salonu açabilirsiniz. Bu sayede ülkemizde yeni yeni oluşmaya başlayan bir sektörün ilklerinden birisi olabilirsiniz. 15-75 yaş aralığında bir kitleye hitap ettiğinizi unutmayın.

Özellikle büyük şehirler yemek biraz sorun olabiliyor. Uzun saatlerde trafikte kaldığımız için aç kalma olasılığımız yüksek oluyor. Bu durumu düşünerek pilav arabası ile pilav satabilirsiniz. Merkezi caddelerin üzerine ya da ana yollarda müsait noktalarda pilav satıcılığı yapabilirsiniz. Tahmin ettiğinizden daha çok müşteriniz olacağına emin olabilirsiniz.

Hareketsizlik çağımızın en büyük sorunudur. Yoga ve pilates gibi spor faaliyetleri ile insanlar hem estetik bir görünüm elde etmek istiyor hem de kendilerini yormadan spor yapmış oluyorlar. Sizde buna yönelik bir salon açabilirsiniz. Ancak ilk olarak yoga ya da pilatesi öğrenmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


 • Adsensem - 02/10/2016 - 10:04

  Benim 100.000 TL’em olsa açıkçası bunu oturupda nasıl iş yaparım diye düşünmem

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉