• PAYLAŞ

Ferace seçimi nasıl yapılır ?

  • 28/09/2016 - 10:18
  • 0 Yorum
  • 856 görüntüleme

 

Ferace seçimi nasıl yapılır ?

Hanımlar birbirinden güzel ferace modelleri arasından seçimlerini yaparlarken bir birinden farklı etmenlere dikkat ediyorlar. Bu etmenler de seçilen kıyafetlerin kuşkusuz kendi üzerlerinde ki kusursuz ve nizami duruşu üzerinde fazlasıyla büyük etkiler yakalıyor.

Bayanlar normal zamanlarda herhangi bir tesettür moda giyim mağazasına girdiklerinde ya da artık popülaritesini fazlasıyla arttıran internet siteleri üzerinden ferace modellerini incelerken kendi vücut tarz ve ölçülerinin farkında olmaları gerekiyor. Bu kıstas onların doğru kıyafet ve ferace seçimleri yapmasında büyük bir derecede rol oynayabiliyor. Başlangıçta ilk etapta bayanlar giyecekleri kıyafetlerin boylarının seçimini yaparken, kendi boylarına ve vücut ölçülerine uygun şekilde seçim yapmak zorundalar. Aksi halde kısa boylu bayanlar, normalde olduklarından daha kısa görünebilir ya da uzun boylu bayanlar ise abartılı derecede daha da uzun gözüke bilmektedir. Hiçbir hanım bu durumu istemediği ve sevmediği için ferace modelleri başta olmak üzere tesettür giyim modelleri arasından doğru ve düzgün modellere yönelmeleri gerekmektedir.

ferace-alirkan-nelere-dikkat-edilmeli

Ferace kombinlerinde nelere dikkat edilmeli ?

Genel bir algı konsepti olarak yalnızca ayak bileğine kadar uzunlukta olan ferace modellerinin olduğu ve konseptin bundan ibaret olduğu düşünülmektedir. Ancak son günlerde moda akımının da etkisi ilse kaliteli ve sevilen markalar çok başarılı kombinler ve kıyafet modelleri üretmiş ve farklı boylarda ferace modelleri ile bayanların beğenisine ve tercihine sunulmuştur. Standarda göre daha kısa boylarda ve daha küçük üretilen modeller, genellikle yüksek bel pantolonlar ya da uzun etekler ile desteklenmektedir. Bu sayede hanımlar şıklıklarından ve görünüşlerindeki zarafetten kayıp ve görünüş bozukluğu yaşamazken boylarını daha doğru bir şekilde ve istenildiği gibi gösterebilirler. Kısa boylu hanımların ayak bileklerine değin uzanan ferace modellerinin seçmeleri fazlasıyla yanlış olacaktır. Bu durum bayanların boylarının olduğundan daha da kısa gözükmesine neden olur. Bunun akabinde uzun boylu kadınlar rahatlıkla ayak bileklerine kadar uzanan ferace modellerine yönelebilirler. Bu modeller hanımları olduğundan daha da çok ince ve şık göstermektedir. Yapılan kombin seçimleri doğru ve nizami şekilde yapıldığı zaman farklı ton ve ferace modellerinde şık olmak oldukça kolaydır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉