• PAYLAŞ

Polis Özel Harekat Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 28/09/2016 - 08:27
  • 0 Yorum
  • 1018 görüntüleme

POLİS ÖZEL HAREKAT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

2016 Yılı Polis Özel Harekat personel istihdam başvuruları ve başvuru şartları hakkında vatandaşların kafasındaki soru işaretleri ve bazı bilinmezlikler eşliğinde devam ediyor. Polis Özel Harekat Adayları istihdam başvurularının ne zaman başlayacağını ve nasıl ve nereye yapılacağını merak ederlerken beklenen tarih personel şube tarafından açıklandı. Personel alım başvuruları 10 Ekim 2016 tarihinde yapılacak ve sadece internet üzerinden yapılacak. Polis Özel Harekat 2016 alımlara ilişkin istenilen kriterler neler? Başvurular nasıl ve ne şekilde yapılacak? Bu soruların hepsi yazımızın devamında.

POLİS ÖZEL HAREKAT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Bu konu ile ilgili personel şube tarafından yapılan açıklamada, “Polis Mesleki Eğitim ve İstihdam Merkezleri’ne özel harekat polisi yetiştirmek üzere, askerliğini tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olan, en az lise veya dengi seviyedeki okullardan mezun, 10 bin erkek öğrenci adayı alınacağı” belirtildi. Yapılan açıklamada, Polis Özel Harekat Başvuruların 10 Ekim 2016 ‘dan itibaren Polis Akademisinin internet sitesinden online olarak yapılabileceği kamu oyuna bildirildi. Başvuran adaylar içinden fiziki yeterlilik ve bireysel mülakat sınavının yapılacağı da belirtilen personel alım açıklamasında, polis özel harekat adaylarından istenecek belgeler ve yine bu personellerde aranan niteliklerin başvuru tarihinden önce Polis Akademisine ait internet sitesinde yayınlanacağı belirtildi.

ÖZEL HAREKAT POLİSİ ADAYLARINDA ŞARTLAR NELER?

Polis özel harekat personeli alımları şartları ise şöyle : TC. 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ilamı, Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanun hükmündeki kararname’ ye göre, özel harekat polisi birimlerinde istihdam edilmek üzere,

En az lise veya dengi okul mezunu

Askerlik hizmetini tamamlamış

KPSS şartı yok (Kpss ye girmeniz veya düşük puan almanız fark etmiyor, girmeseniz de başvurabilirsiniz)

28 yaşından gün almamış

Fiziki yeterlilik ve bireysel mülakat sınavlarıyla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Polis Özel Harekat Adayları başvuruları Polis Akademisine ait İnternet sitesi üzerinden yapacak ve akademiye ait İnternet sitesi üzerinden yayınlanacak başvuru formundan başvurularını yapabilecekler. Ancak henüz personel başvuru formları yayınlanmadı. Başvurular 10 Ekim’den itibaren akademinin sitesinden yapılacak ve o tarihten sonra başvuru formuna erişim sağlayabilecekler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉