• PAYLAŞ

5 Adımda Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 30/07/2016 - 18:21
  • 0 Yorum
  • 743 görüntüleme

İhtiyacınız dolayısı ile işiniz için ya da farklı bir konu nedeniyle Bankalardan kredi talebinde bulunmaya karar verdiniz. Ancak aklınıza takılan birkaç soru nedeniyle tereddüt ediyorsunuz. Bu yazımızda sizlere aklınıza takılan tereddütlerin giderilmesi için gerekli kredi başvurusunu nasıl yapacağınız hakkında 5 adımda bilgiler vereceğiz. Bu sayede kendi başvurunuzu yaparken nelere dikkat etmeni gerektiğinin farkına varabileceksiniz.

kredi-basvurusu-nasıl-yapılır

  1. Durum Analinizi

Bu maddenin banka ile hiçbir ilgisi yok bu tamamen sizin kişisel durum analizinizi kapsıyor. İlk olarak banka kredisini neden çektiğinizin farkına olmanız gerekiyor. Bankaya kredi talebinizi sunduğunuzda karşınıza belirli seçenekler çıkacaktır bu seçeneklerden birisinin içinde olmak size kolaylık sağlayacaktır. Örnek vermemiz gerekiyorsa ihtiyaç kredisine başvurarak araç almak size biraz farklı bir ödeme limiti getirecektir.  Bu durumu yaşamamak için seçeneğinizi önceden belirlemelisiniz.

  1. Bankayı Seçin

Durum Analinizi gerektiği şekilde yaptınız ve hangi tür kredi çekeceğinize karar verdiniz. Bundan sonra yapmanız gereken kredi başvurunuzu yapacağınız bankayı tercih etmelisiniz. Bunun için ilk sıraya daha önceden çalıştığınız bir bankayı yazabilirsiniz. Bankalar eski müşterilerine bazı kolaylıklar sağlayabiliyor. Ya da alacağınız kredi çeşidi hakkında özel bir kampanyası olan bankayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ödeme kolaylığına ulaşabilirsiniz.

  1. Vade ve Faiz Oranı

Alacağınız kredide en çok dikkat etmeniz notların başında ödeme süresi yani vadesi ve vereceğiniz fark olan faiz oranı çok önemlidir. Bu madde ile ikinci maddeyi aynı olarak düşünerek hareket edebilirsiniz. Çünkü her bankanın kendisine göre farklı çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmaların size ödeme kolaylığı sağlamasını sağlayabilirsiniz.

  1. Kredi Başvurunuzu Nereden, nasıl yapabilirsiniz?

Kredi başvurusu yapabilmeniz için çok sayıda seçenek vardır. Bu seçeneklerden birisini tercih ederek rahatlıkla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka şubesine giderek, web siteleri aracılığı ile ve cep telefonunda mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli onay mesajı size iletildikten sonra ayrıntıları görüşmek üzere banka şubesine gitmelisiniz.

  1. Kredi Başvurusunu Tamamlayan evraklar

Kredi başvurunuzun tam anlamı ile tamamlanması için bankalar sizden belirli evraklar isteyecektir. Bu Evrakları tamamladıktan sonra gerekli olan para size ödenecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉