• PAYLAŞ

Windows 10′ da Dil Nasıl Değiştirilir ?

  • 30/07/2016 - 14:22
  • 0 Yorum
  • 790 görüntüleme

Microsoft’un pazara sunduğu en son işletim sistemi olan Windows 10, kurulduğunda varsayılan dili istediğiniz de oldukça kolay değiştirmenize olanak sağlıyor. Yeni bir bilgisayar kurduğunuz işletim sisteminin üzerinde gelen dili değiştirmek için izlemeniz gereken adımları resimli olarak detayları ile hazırladığımız önerilere bir göz atalım.

windows-10-dil-nasıl-degistirilir

Bilgisayarınız da varsayılan dili değiştirmek için ilk yapmanız gereken Windows 10 işletim sisteminizden Başlat sekmesine tıklıyoruz > Ayarlar sekmesi .

windows-10-dil-nasıl-degistirilir

Açtığımız Ayarlar sekmesinden Zaman ve Dil sekmesine tıklıyoruz,     ardından soldaki menüden Bölge ve dil seçeneğine tıklıyoruz.

windows-10-dil-nasıl-degistirilir

Diller sekmesini açtığımız da yer alan Dil ekle seçeneğine basıyoruz.

windows-10-dil-nasıl-degistirilir

Dil ekle seçeneğine tıkladığımız da bir çok dil seçeneği karşımıza çıkacak kullanmak istediğimiz dili seçiyoruz.

windows-10-dil-nasıl-degistirilir

Seçmiş olduğumuz dili, sistemimize yüklendikten sonra bu dilin üzerine tıklayarak Varsayılan olarak ayarla sekmesine tıklayarak sistemimizin dilini tamamen bu dille değiştiriyoruz. Yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar. Windows 10 Single Language sürümüne sahipseniz sistemde kurulu olarak gelen kaldırmanız gerekecektir. Windows’un sunduğu bu sürümünde  bir dil paketine izin veriliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉