• PAYLAŞ

5 Önemli İpucu ile Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 19/09/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 970 görüntüleme

Makyaj yapmak başlı başına bir iştir. Aşırıya kaçmadan gerektiği şekilde makyaj yapmak için gerekli bilgiye sahip olmak gerekir. Özellikle ten makyajı yaparken çok dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekiyor. Bu sayede abartıya kaçmadan güzel görünmek için ihtiyaç duyduğumuz makyajı yapmış oluruz. Bu yazıda amacımız ten  makyajı yaparken hayatınızı kurtaracak 5 önemli ipucu hakkında sizlere bilgi vermek olacak. Bazı bilgilere sahip olabilirsiniz gene de okumanızı ve bilmediğiniz işinize yarayarak ipuçlarını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.  Yazımızın içeriğinde sadece ten makyajını nasıl yapmanız gerektiği değil aynı zamanda makyaj öncesinde hazırlanış sürecinde yapmanız gerekenleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

ten-makyaji-nasil-yapilir-1

Ten makyajı yaparken ihtiyaç duyulan ipuçları

  1. Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzümüzün makyaja uygun olmasını sağlamalıyız. Genellikle sabah kalktığımız şişkin olan yüzümüzü düzenlememiz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken krem yardımı ile şişliği indirmek için 4 -5 dakika arasında masaj yapmanızı tavsiye edebiliriz. Bu sayede yüzünüz makyaja hazır hale gelecektir.
  2. Ten makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay cildinizle aynı renge sahip fondöteni bulmak olmalıdır. Bunun için alacağınız fondöteni elinizde değil çenenizde denemelisiniz. Çünkü el renginiz daha açık olacağı için uygun tercihi yapamayabilirsiniz.
  3. Önemli olan makyajı kusursuz yaparak tenin güzel görünmesini sağlamaktır. Bunun için makyajdan önce teninize nemlendirici sürmeli ve aydınlatıcı uygulamanız gerekmektedir. Renk uyumunu sağlamak için sıvı halde bulunan fondöteni minik dokunuşlar yardımı ile iyice dağıtmalısınız. En son işlem olarak da cildinize toz pudra sürmelisiniz.
  4. Yüzünüzde bulunan istemediğiniz detayları kapatmak için kapatıcı tercihini çok iyi yapmış olmanız gerekiyor. Kendinize uygun kapatıcıyı bulmak için yapmanız gerekenlerin başında kapatıcıların özelliklerini öğrenmelisiniz. Yeşil kapatıcılar kırmızılıkları kapatır, maviler açık tenleri tamamlamaya yardım edecektir.
  5. Doğal yollar ile bir ten makyajı yapmak için alacağınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Bu noktada bilmeniz gereken alacağınız ürünlerde tint yazısı olanların yüzünüze parlaklık katacağı, illuminating yazanlarsa yüzünüze doğal bir görüntü oluşmasına yardımcı olacaklardır. Bu iki ürünü de kullanarak istediğiniz ten makyajını yakalayabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉