• PAYLAŞ

Yatırımlar Hakkında Bilimsel 10 Gerçek Nedir?

 • 19/09/2016 - 18:00
 • 0 Yorum
 • 897 görüntüleme

Yatırım yapmak insanların devamlı olarak yaptıkları bir ekonomik faaliyettir. Ancak her yatırım devamlı olarak gerektiği düzeyde kazanç elde etme yolunda sizlere yardımcı olmayacaktır. Bu konuda bilimde gerekli araştırmaları yaparak insanların yıllardır merak ettikleri doğru yatırımı yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri açıklamaya çalışıyor. Bu bilimsel açıklamaların ışığında sizin için doğru olacak olan yatırımı bulabileceğiniz düşünülüyor.

yatirim-bilimsel-gercek-1

 1. Genelde yatırımlar menkul kıymetlere yapılmaktadır. Bu yatırımlarda kar elde etme şansı yüksektir ancak kar elde etme oranı düşün olacaktır. Hızlı kazanç elde etmek isteyenlerin tercih etmemesi gereken bir yöntemdir.
 2. Yapacağınız yatırımdan ne kadar süre bir beklentiniz olmayacak bunu belirlemeniz yatırım yapacağınız alanı belirliyor. Hızlı bir geri dönüş için vadeli banka hesabı tercih edilebilir, uzun vadede geri dönüş için arsa yatırımı tercih edilebilir.
 3. Garanti kazanç elde ederek hayatınızdan riski uzak tutmak istiyorsanız riski düşük olan yatırımlara yönelmeyi tercih etmelisiniz.
 4. Yatırım konusunda ilerledikçe karşımıza borsa çıkacaktır. Borsa’da hızlı hareket etmek fazla gelir kazandırmayacaktır. Ancak borsada ne kadar uzun süre durursanız kazanacağınız gelirde aynı oranda artacaktır.
 5. Yatırım yapacağınız konuda kararsız olmak ve yatırımlarınızı sürekli olarak değiştirmek size iyi bir şekilde geri dönüş sağlamayacaktır. Bunun için doğru tercihi yapmalısınız.
 6. Para ihtiyacınız çoksa daha riskli hareket edeceksiniz bu da elinizde olan son parayı kaybetmenize neden olabilir. Ancak para ihtiyacı yoksa yatırım size mutlaka kazanç olarak geri dönüş sağlayacaktır.
 7. Yapacağınız yatırımların süresi uzadıkça kazanç miktarı da aynı oranda artacaktır. 10 yılın üzerinde beklenecek şekilde yapılan yatırımların kazançları daha yüksek olmaktadır.
 8. Yatırım süreniz uzadıkça yatırım kişinin agrasif olacağını gözlemleyebilirsiniz. Çünkü uzun vadeli yatırımların karşısına küresel ya da yerel ekonomilerde yaşanabilecek birçok sorun çıkacaktır.
 9. Yapacağınız yatırım için harcamalarınız ne kadar az olursa daha karlı bir yatırım olacaktır. Az komisyon, az masraf yüksek gelir olarak size dönecektir.
 10. Yatırımlarınıza duygularınızı karıştırmamalısınız. Genellikle yatırımlar duyguları direkt olarak etkilemektedir. Bu durum olumsuz olabiliyor.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉