• PAYLAŞ

Mezuniyet Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

  • 19/09/2016 - 18:20
  • 0 Yorum
  • 906 görüntüleme

Bugün itibari ile uzun bir yaz tatilinin ardından okullar tekrar açıldı. Okuduğu bölümlerde bu sezon son senesini yaşayanlar için şimdiden yıl sonunda yaşanacak mezuniyet için planlar yapılmaya başlanacaktır. Bu konuda hiçbir bilginiz olmadığını ve önceden mezun olanlardan bilgi almak istediğinizi düşünüyoruz. Bunun için hayatınızı kolaylaştıracağını düşündüğümüz bu yazıyı hazırladık. Burada mezuniyet kıyafeti seçilirken dikkat edilmesi gereken noktaları birer birer sizlere yazacağız. Bu sayede kendi mezuniyet kıyafetinizi rahatça tercih edebileceksiniz.

Genelde mezuniyet törenleri yaz döneminin başlangıcına denk geldiği ve açık alanlarda yapıldığı için giyilecek kıyafet baştan aşağıya düşünülmelidir. Bu durum kadınlar için böyledir, erkekler genellikle takım elbise tercih ederek mezuniyet törenine gitmektedir.

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilmelidir?

O gecenin prensesi olmak ve herkesin dikkatini üzerinize çekmek istiyorsanız elbisenizi tercih etmeden önce kumaşını tercih ederek işe başlamalısınız. Kumaşınız ne kadar kaliteli olursa elbiseniz sizi o kadar zarif gösterecektir. Kumaşı tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Yukarıda aktardığımız gibi mezuniyet partisi yazın yapıldığı için daha canlı renkler tercih etmeniz iyi olacaktır. Örneğin turuncu, sarı, yeşil ve fuşya  renkleri mutlaka listenizde bulunmalıdır. Ayrıca bu sezonun modası olan mint yeşilini özellikle incelemenizi tavsiye edebiliriz.

mezuniyet-kiyafeti-nasil-olmalidir

Mezuniyet törenlerinde önemli olan güzel görünmektedir, kadınlığınızı ortaya çıkaracak elbiseler yerine bu yönde elbiseler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Masumiyet güzelliğinize artı puan olarak geri dönecektir.

Alınacak elbisenin belirli bir bölümünde transparan bulunması size seksilik katsa da bu törenler için tercih edilmemelidir. Bu gece de amacınız seksi gözükmek yerine zarif görünmek olmalıdır. Elbisenizi tercih ettikten sonra saçınızı ve makyajınızı mutlaka elbisenize uygun yaptırmalısınız. Bu sayede hem siz hem de elbiseniz çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Ayakkabı tercihiniz de elbiseniz ile uygun yapmalısınız. Hem renk hem de model olarak doğru tercihi yapmanız çok önemlidir. İlla topuklu giyecek olsanız da rahat bir şekilde hareket edebileceğiniz modeller üzerinde durmanız iyi bir tercih olacaktır. Vücudunuzu iyi tanımalı ve ona uygun elbise almanız en önemli detaylardan birisidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉