• PAYLAŞ

Az Para ile Yatırıma Nasıl Başlanır?

  • 19/09/2016 - 18:40
  • 0 Yorum
  • 1024 görüntüleme

Yatırım genellikle büyük miktarlarda para ortaya koyulduğunda insanlara yüksek kazançlar elde etmeleri konusunda ekonomik olarak yardımcı olmaktadır. Ancak bu az parası olan ya da hiç parası olmayanların da yatırım yapamayacaklarını söylemiyor. İnsanların bir çoğu gerekli yatırımı yapacağı parasının olmaması nedeniyle hiçbir zaman yatırım yapmaya başlamıyor. Bu da tüm hayatını kazandığını harcayarak ve daha fazlasını kazanmayı düşünmeyerek heba ediyor.

İlk olarak kabul etmeniz gereken durum illa yatırım yapmak için çok fazla paranızın olmasına gerek yok. Cep harçlığınız ile bile yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken yatırımın konusu olacaktır. Küçük miktar dahi olsa yatırımınız bir süre sonunda size az da olsa kazanç sağlamaya başlayacaktır. Bu sayede yatırım yapacağınız miktar artacaktır. Ancak bu seviyeye ulaşmak için bile olsa yatırıma başlamanız gerekiyor.

Sizi yatırım yapmaya engelleyen en temel neden borçlarınızdır. Yatırım yapmaya başlamadan önce borçlarınızın tamamını gözden geçirmelisiniz. Eğer mümkünse borçlarınızı kapattıktan sonra yatırım yapmaya başlamalısınız. Eğer borcunuz yoksa gelir giderlerinizi tamamen gözden geçiriniz. Giderlerinizi azaltacak tüm tasarruf önemlerini almaya çalışın. Aynı şekilde gelirlerinizi arttıracak farklı yollar da bulmaya çalışmalısınız. Bu ikisi için de en etkili yöntem tasarruf yapmak olacaktır.

az-para-ile-yatirim-nasil-baslanir-1

Az para ile yatırım yapmaya ekonomi çevrelerinde kumbara yaklaşımı denilmektedir. Bu yatırımın amacı yıllardır geçerli olan ve insanların sürekli olarak uyguladıkları önce birikim yapayım sonra yatırım yaparım anlayışının tam tersidir. Önceliğiniz yatırım yapmak olmalıdır. Yani hayatınızın devamında yatırım için birikim yapmaya çalışmalısınız.

Genelde bankalarda bulunan ya da evimizde bulunan kumbaralar ile harcadığımızın dışında kalan paralar kumbara hesabına aktarılmaktadır. Ancak bunun yerine birikim hesabı açarak harcamalarınızı buraya yönlendirmeye çalışmalısınız. Daha iyi bir yöntem olacaktır.

Bu kumbara hesabından gerekli kazancı elde edebilmek için sağlam ve yüksek faiz verecek bir birikim hesabı bulmalısınız. Bilmeniz gereken yüksek faizli hesaplar artık internet üzerinden hizmet veren ve şubeleri bulunmayan bankalar tarafından sağlanmaktadır. Sizlerde buralarda hesap açtırarak gelirlerinizi burada birikim hesabınıza aktarmaya başlamalısınız. Bu sayede yatırım yapmaya başlamış olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉