• PAYLAŞ

Haber Sitesi Kurmak İsteyenler Ne yapmalıdır?

  • 19/09/2016 - 17:20
  • 0 Yorum
  • 954 görüntüleme

Günümüzde internet giderek büyümekte ve günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz birçok şeyin yerini almaktadır. Bunlardan birisi de gazetelerdir. İnternet üzerinden yayın yapan çok sayıda gazete bulunsa da hiç baskı yapmayan haber siteleri de bulunmaktadır. Bu sayede yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ancak haber sitesi açmak ve belirli bir seviyeye getirmek sandığınız kadar kolay değildir. Bu konuda girişim içine girmek isteyenlere milyon dolarlarca değere sahip olan Huffington Post 4 önemli stratejiyi izlemeler gerektiğini aktarıyor. Bu adımları izleyerek milyonlarca insanın ziyaret ettiği bir haber sitesi kurma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

haber-sitesi-kurmak-1

İlk olarak sitenizi tanıtmanız gerekiyor. Sadece düzenli olarak haber girmek sizin için yeterli kitleye ulaşmanıza yardımcı olmayacaktır. Bunun için insanlar tarafından tanınan ünlü kişilere köşeler ayırmalısınız. Bir modacıdan sitenize özel yazı yazmasını isteyebilirsiniz. Ya da bir ekonomistten gene sitenize özel yorumlar yapmasını isteyebilirsiniz. Örneğin ülkemizde PuCCa isimli ünlü blogırı olarak Hürriyet ele geçirdi ve atakları onlara faydalı bir geri dönüş sağladı. Bu sizin ilk stratejiniz olmalı.

İkinci stratejiniz ise internet ile birlikte ortaya çıkan bloglar ile sürekli bağlantı halinde bulunmalısınız. İnsanlar doğal olan şeylere daha fazla ilgi gösteriyor. Bu nedenle haber siteniz ile bağlantılı olan bloglar oluşturun. Blog okumayı seven insanları trafiğinize dahil etmiş olacaksınız. Aynı zamanda sitenizin okunurluğunu da aynı şekilde artmasını sağlayacaksınız.

Haberler ne kadar doğru ve ilginç olursa olsun başlıklar daha önemlidir. Trafik kazası oldu şeklinde düz bir başlık yerine, trafik kazası sonucu yol cehenneme döndü başlığını koyarak insanları haberi okumaya çekmelisiniz. En basit haberde bile vurucu başlık atmak haberin okunma oranını otomatik olarak arttıracaktır.

SEO’yu internet kullanan herkes bilmektedir. Haber siteleri için iç ve dış seo ayarları çok önemlidir. SEO sadece size trafik olarak kazandırmak için yapılan bir çalışma değildir. Sitenin tasarımı ve okunabilirliği de seo’nun içine girmektedir. Bu yukarı da saydığımız stratejilerin hepsini hayata geçirmek ve sağlam bir geri dönüş almak için iyi bir ekip oluşturmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉