• PAYLAŞ

Doğru Sütyen Tercihi Nasıl Yapılır?

  • 19/09/2016 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 959 görüntüleme

Kadınlar çoğu zaman kendilerine uygun olan sütyenleri bulmakta zorluk yaşamaktadır. Bunun birçok farklı nedenleri vardır. Bu yayınımızda sizlere doğru sütyeni tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli detayları aktarmaya çalışacağız. Amacımız sizlere doğru sütyeni tercih etmenizde yardım etmek bu sayede rahat bir kullanıma sahip olan sütyenleri bulabilmenizi sağlamaktır. İlk olarak bilmeniz gereken doğru sütyenin nasıl olması gerektiğidir. Doğru sütyenin nasıl olması gerektiğini öğrendikten sonra kendiniz için sütyeni rahatça tercih edebilirsiniz.

Doğru Sütyen Nasıl Olmalıdır?

Alacağınız sütyende olan bantların yukarıya doğru çıkık şekilde olmamasına dikkat etmelisiniz. Sütyenin amacı sizi rahat ettirmektir o nedenle tercih edeceğiniz sütyenin özellikle göğüs kafesini aşırı derecede sıkmayacağına dikkat etmelisiniz. Bu durumun farkında şu şekilde varabilirsiniz. Giydiğiniz sütyen sırtınızı aşırı derecede sıkıyor ve iz oluşmasına neden oluyorsa bu sütyen size göre değildir. Ayrıca dar sütyenler göğüslerinizin dışarı taşmasına neden olacaktır. Bu da ortaya çirkin bir görüntünün çıkmasına neden olacaktır. Bunun için göğüslerinizin kap ölçülerini öğrenmeniz önemlidir. Tercih edeceğiniz sütyen sizi rahat ettirmelidir bunu kesinlikle unutmamalısınız.

dogru-sutyen-nasil-tercih-edilir-1

Birçok sütyen modeli bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz sütyeni taktıktan sonra giydiğiniz kıyafetten belli olmamalıdır. Bu kötü bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Bu durum genellikle alınan sütyenlerin kullanan insanın göğüslerinden büyük olmasından kaynaklanmaktadır. Giyeceğiniz kıyafette önemlidir. Kıyafetiniz ile sütyeniniz birbirini tamamlamalıdır. Aksi takdirde istenmeyen görüntüler oluşacaktır.

Sütyen genellikle iç çamaşır olarak düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. Sütyenleri de bir kıyafet olarak görmeniz gerekiyor. Onları alırken gerçekten size yakışıp yakışmadığına dikkat etmelisiniz. Onları sadece göğüslerinizi koruyacak ve rahat hareket etmenize yardımcı olacak birer araç olarak görmeniz yanlış bir tercih olacaktır.

Sütyenler genellikle bantlı şekilde tercih edilmektedir. Alacağınız sütyenlerde illa bantların olmasına gerek yoktur. Günümüz moda dünyasında kadınların kullanımına sunulan çok farklı sütyen modelleri bulunmaktadır. Bu modelleri gerektiği şekilde tercih etmek size kalıyor. Her kıyafetinize uygun bir sütyeninizin olmasını tavsiye edebiliriz. Bu sayede kıyafetlerinizi giyerken göğüslerini daha güzel görünmesine ve rahat etmesine yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉