• PAYLAŞ

Twitch İki Kademeli Güvenlik Etkinleştirmesi Nasıl Yapılır?

  • 18/09/2016 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 975 görüntüleme

E-spor etkinliklerinin sıklıkla düzenlendiği, profesyonel olan oyuncuların oynanış videolarını canlı olarak paylaşabildikleri oyun stream ağı Twitch’de iki kademeli doğrulama sistemi kullanımı bulunmakta. Bu oldukça güvenli olan sistemi aktif ettiğinizde hesabınıza haberiniz olmadan erişmeye çalışan kötü niyetli kişilere dur deminin kolay yolu diyebiliriz.

Dünya genelinde son derece ilgi gören oyun etkinlikleri, amatör – profesyonel oyuncuların, elektronik spor karşılaşmalarının oynanış videolarını canlı olarak izlenmesini sağlayan Twitch. İki kademeli doğrulama özelliği Microsoft, Google, Facebook, Twitter başta olmak üzere artık neredeyse bütün platformda ek güvenlik katmanı oluşturmak için sıklıkla kullanılıyor. Bu sistemi sizlere en açık şekliyle anlatmak gerekirse; Bu güvenlik sistemini aktif hale getirdiğinizde hesabınıza erişim sağlamanız için kullanıcı adınız ve parolanızın ardından telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifreyi girmeniz gerekiyor. Kullanıcı bilgilerinizin yanı sıra  telefonunuza gelen kodu da girmenizin mecbur olmasından dolayı şifrenizi bilen herhangi bir kişi telefonunuza erişim hakkı bulunmadığından hesabınıza erişemiyor. Hesabınızı korumak adına son derece iyi bir özellik dememiz kesinlikle yanlış olmaz. Twitch uygulamasında bu özellik nasıl aktif ediliyor detaylarına göze atalım.

Twitch uygulaması Android işletim sistemli cihazlarınız da bulunmuyorsa BURADAN indirebilirsiniz.

Twitch uygulaması İOS işletim sistemli cihazlarınız da bulunmuyorsa BURADAN indirebilirsiniz.

twitch-kademeli-guvenlik-1

İki kademeli güvenlik sisteminiz aktif etmek için Twitch uygulamasını cihazlarımızdan açıyoruz ve ardından ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.

twitch-kademeli-guvenlik-2

Hesap Ayarları sekmesinden Güvenlik ve Gizlilik sekmesine giriş yaparak Two-Factor Authentication yani İki Kademeli Güvenlik ayarlama sekmesine tıklıyoruz.

Resim 3

Bu sekmede karşınıza güvenlik kodunun gönderileceği cep telefonunuzun numarasını gireceğiniz ekran çıkıyor. Bulunduğunuz ülke kodunu ve ardından telefon numaranızı ayarladıktan sonra Devam sekmesine tıklıyoruz.

twitch-kademeli-guvenlik-4

Bu aşamada cep telefonunuza gönderilmiş olan doğrulama kodunu girmeniz gerekiyor. Cihazınıza gelen mesaj Verification code for Twitch: xxxx şeklinde olmalı.

twitch-kademeli-guvenlik-5

Bu aşamadan sonra Twitch hesabınıza giriş yapabilmeniz için kullanıcı bilgilerinizi yazmanızdan sonra telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girmeniz gerekecek. Hesabınız artık çok daha güvenli diyebiliriz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉