• PAYLAŞ

Sivilce İzi Tedavisi Fraxileveling Nedir ve Uygulama Nasıl Yapılır?

  • 18/09/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 907 görüntüleme

Ergenlik döneminde sık rastlanan cilt problemi olan akneler bazen tedavisi oldukça zor ve uzun sürecek bir sorun haline gelebilmektedir. Genel olarak dönemsel problem olmasına rağmen, ergenlik dönemi sona erse dahi akneler yirmili yaşların sonuna kadar devam ettiğine sıklıkla rastlanır. Tedavi edilmesinin zorluğunun dışında yaşam boyu kalıcı olabilecek akne izleri bireyleri sosyal ortamlarda psikolojik bakımdan oldukça ciddi etkilemektedir.

Son Zamanların Mucizevi Yöntemi Fraxileveling ;

Fraxileveling yöntemi farklı olan dalgaboylarındaki lazer ışınlarının kombine olarak kullanıldığı çok safhalı bir uygulamadır.  Olulşan akne izleri postinflamatuvar pigmantasyon olarak bilinen morumsu kahverengi lekeler halinde olabileceği gibi; gözenekler üzerinde aşırı genişleme, çukur yada çöküntü halinde olabilir. Kalıcı olan izlerde problem sadece deri yüzeyinde oluşan renk yada seviye farkı değildir. Asıl problem, altta bulunan bağ dokusunda yanlış yapılanmadan dolayı gelişen kabalaşma, elastikiyet kaybının oluşması ve çekintilerdir. Bozulan bağ dokusu yeniden yapılandırılması sağlanmadıkça akneye bağlı oluşan izler tam olarak yok edilebilmesi mümkün değildir. Örnek olarak akne sonrası yüz bölgesinde renk yada seviye farklılıkları bulunan bir bireyde kimyasal peeling gibi uygulandığında sadece yüzeyi etkileyen bir metot ile tatmin edici bir sonuç alınması kesinlikle mümkün değildir.  Fraxileveling uygulamasında lazer ışını, farklı frekanslarda ve çeşitli dalgaboyları ile derinin istenilen seviyesine etki etme olanağı sağlayan bir yöntemdir. Ayrıca yoğun tedavi uygulanması gerektiren bireylerde, istenilen etki, uygulamanın seanslara yayılarak hastanın sosyal olanaklarını kısıtlamadan gerçekleştirilebilir.

Kıl folikülleri olarak adlandırılan gözenekler normal olan ve anatomik yapılardır, istenilenin aksine yok edilmeleri kesinlikle mümkün değildir. Fakat Fraxileveling yöntemi ile boyutları mümkün olduğu kadar küçültülebilir. Gözeneklerin genişlemesine sebep olan temel etken etrafında bulunan bağ dokusunun kabalaşması ve yoğunlaşmasından kaynaklıdır. Bağ dokusunda üzerinden yeniden yapılandırma gerçekleştirilmesi ile gözenekler normal boyutlarına indirgenebilmeleri sağlanmaktadır.

sivilce-izi-tedavisi-nedir-1

Bireylerin akne izlerinin durumuna göre tedavisi 1 ile 5 seans arasında yapılabilmekte. Yapılan seansların arası ortalama olarak 2 ile 3 haftadır. Uygulama esnasında, birey hazırlandıktan sonra, bireyin ihtiyacına göre farklı dalga boylarındaki lazer ışınları ile yüz bölgesi taranması yapılır. Yapışan bir tarama ortalama 5 ile 10 dakika kadar sürer. Çekintiler yada çukurlaşmalar var is bu bölgelerde bağ dokusu üzerine yoğunlaşılır. Uygulama sonrası yeniden yapılanmayı güçlendirmek adına pansuman yapılır ve bireye uygulama sonrasında evde kullanması amacıyla harici olan destek ürünleri önerilir. Uygulanan seans sonrasında, yapılan niteliğine bağlı olarak değişken miktarlarda sulantı, kızarıklık, yanma ve kabuklanma gerçekleşmesi mümkün olabilir. Uygulama sonrasında kesin olarak doğal yada yapay güneş ışınlarından korunması gerekir. Yoğun uygulanan tedavi seansları sonrasında 1-2 gün bireyin tedavi uygulanan bölgeyi enfeksiyondan mutlaka koruması gerekmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉