• PAYLAŞ

Counter Strike Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

  • 18/09/2016 - 17:20
  • 1 Yorum
  • 911 görüntüleme

Eğer çocuk zamanlarınızda Counter Strike oyunu internet kafelerden çıkamamanıza sebep olduysa Counter Strike Android versiyonunun kullanıcılar için yayınlanmış olması sizlere verebileceğimiz oldukça sevindirici bir haber olacaktır. Online FPS türü oyunları atası olarak sayılan ve günümüzde halen de milyonlarca oyuncusu bulunan keyifle oynanan Counter Strike sonun da mobil cihazlarda da kullanıma sunuldu. Android cihazlar için kullanıma sunulan Counter Strike versiyonu resmi olarak yayınlanan Valve uygulaması değil. Sdlash3d isimli bağımsız olan bir geliştirici ekip tarafından hazırlanıp mobil cihazlara uyarlanan Counter Strike oyununun Android versiyonu bu sebeple Google Play üzerinde maalesef yer almıyor. Counter Strike oyununun Android versiyonu temel olarak bakıldığında klasik Counter Strike 1.6 versiyonunun tamamen Android cihazlarla uyumlu hale getirilmiş hali diyebiliriz.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-1

Counter Strike oyununun Android versiyonu Google Play üzerinde bulunmadığı için kurulumu oldukça karışık bir süreç.  Counter Strike oyununun Android versiyonu temel olarak Half Life ve Counter Strike apk dosyalarının ve bunun yanın da data dosyalarının kurulumu yapıldıktan sonra oynanması mümkün olabiliyor.

Counter Strike oyununu Android cihazlarınıza yükleyebilmek için ilk önce BURADAN Half Life ve Counter Strike apk dosyaları ve bunun yanında data dosyalarının tamamını içeren zip formatlı arşiv dosyasını Android cihazınıza indiriyoruz. İndirme işlemi tamamlanmasından sonra Winrar  gibi arşiv açma uygulaması kullanarak indirdiğiniz xash.xip arşiv dosyasını açıyoruz.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-2

Arşiv dosyası açmanızdan sonra içinde göreceğiniz xash klasörüne dokunarak klasörü açıyoruz.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-3

xash klasörünün içine girince bu klasör içerisinde bulunan dosyaları Android cihazımızın ana klasöründe yeni olarak yaratacağımız xash adlı bir klasöre çıkartmamız gerekiyor.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-4

Bu işlem için klasör içinde bulunan dosyaların hepsini yukarıdaki kırmızı ile işaretlenmiş kutucukları kullanarak sağ taraftan seçiyoruz ve üst tarafta bulunan yukarıdaki görselde bulunan yeşil ile işaretlenmiş sekmeye dokunarak dosyaları çıkartacağınız klasörü belirliyoruz.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-5

Çıkartmanız gereken klasörün hangi klasör olması gerektiğini yukarıdaki görselde yeşil alanla işaretlenmiş olan bölüm içerisinden görebilirsiniz, bunun dışında isteğinize doğrultusunda gözat sekmesine dokunarak dosyaların çıkartılacağı xash isimli klasörü Android cihazınızın ana klasörü içerisinde yaratabilirsiniz. Klasör seçimini tamamladıktan sonra ki aşamada tamam sekmesine dokunarak çıkartma işlemini başlatıyoruz.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-6

Bu işlemi tamamladıktan sonra Android cihazınızdan ana klasörünüze dosya yöneticiniz üzerinden açın ve az önce yeni oluşturduğunuz ve içine arşiv dosyalarını aktardığınız xash klasörünü açıyoruz, klasörün açıldığında yukarıda bulunan görselde ki gibi olması gerekmekte.

Android cihazınızın ana dizini üzerinde oluşturduğunuz xash klasörü açıldığı zaman ilk olarak yapmanız gereken yukarıdaki görselde kırmızı olarak işaretlenmiş csdm-signed.apk dosyasının üzerine dokunuyoruz ve  apk dosyasını yükleyin. Android cihazınız apk dosyasını yüklemenize izin vermezse Android cihazınızın ayarlar sekmesinde bilinmeyen kaynaklardan indirmeye açmanız gerekiyor.

İlk apk dosyasını başarı ile yükledikten sonra yukarıdaki görselde yeşil olarak işaretlenmiş xashdroid-release isimli apk dosyasın dokunarak apk dosyasını da yükleyin.

counter-strike-android-cihazlarda-nasil-yuklenir-7

İki apk dosyasını başarı ile yükledikten sonra oyunu çalıştırabilmeniz için Android cihazınızın ana ekranı üzrinde oluşmuş olan CSDM Launcher adlı kısayola dokunarak açıyoruz.

Resim 8

CSDM Launcher dokunarak açtığınızda yukarıda buluna görseldeki kırmızı ile işaretlenmiş Launch CSDM! sekmesine dokunun ve oyunu oynamaya başlayın. İyi eğlenceler diliyoruz.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


nasilyapilir com
Nihat - 27/12/2016 - 22:31

yazı için teşekkürler

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉