• PAYLAŞ

6 Seçenek ile 1000 TL ile Yatırım Nasıl Yapılır?

  • 16/11/2016 - 17:46
  • 0 Yorum
  • 911 görüntüleme

6 Seçenek ile 1000 TL ile Yatırım Nasıl Yapılır?

Her insan çok parası olmasını ister. Bunun için kimseyi yargılayamazsınız. Çok para demek rahat bir hayat demektir. İstediğine istediğin an ulaşabilmek demektir. Ancak doğuştan herkes zengin olarak doğmuyor. Bu sitede hayat hikayelerini paylaştığımız ve şuan dünyanın en zengin iş adamları arasında bulunan insanların belki de sizin yaşınızda hiçbir şeyleri yoktu. Onlar akıllı yatırımlar yaptı. Bazısı fikirlerine, bazısı çalışma azmine ve son olarak bazısı az olan parası ile bu yatırımları yaptılar. Onlarda hatalar yaptılar ancak yollarından dönmeyerek şuan bulundukları noktaya ulaşmayı başardılar. Bu yazıda sizlere 6 farklı yöntem ile 1000 TL’niz ile mantıklı yatırım nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.
1000-tl-yatirim-1

  1. Yüksek Faizli Borçları Kapatın

Yatırım yapmaya başlamadan önce borcunuzun olmadığından emin olmanız gerekiyor. Özellikle yüksek faizle ödediğiniz borçlarınız varsa ilk olarak elinizde bulunan 1000 TL ile bunları kapatmaya çalışın. Eminiz bu para onları kapatmak için  yeterli olmayacaktır. Ancak sizi bir nebze de olsun destek sağlayacaktır. 1000 TL’lik kredi kartı borcunuzun aylık faizi 20 TL’den fazla olacaktır.

  1. Acil Para Fonu Oluşturun

Elinizde bulunan 1000 TL ile acil durumlarınızda kullanmak için para fonu oluşturmaya başlayın. İlk adım için bu miktar yeterli olacaktır. Hayatın size ne gibi sürprizler hazırladığı bilemezsiniz. Zor durumlarınızda kullanmak için bu fona ihtiyacınız olabilir. Bu miktarın size işten çıkarıldığınız da en az 3 aylık bir süre içerisinde yeteceğine emin olana kadar devam edin ve bunu kullanmayın.

  1. Birikim Hesabı

Tüm borçlarınızı kapattınız, acil para fonu da oluşturduysanız üçüncü adım olarak birikim hesabı açmalısınız. Şimdi sırada para biriktirmek var. Bu konuda birçok insanın sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Onun yerine bunu sizin için yapabilecek bankaların birikim hesaplarını kullanın. 1000 TL bunun için iyi bir başlangıç olabilir. Bankalar arasında araştırma yaparak size gerekli birikim hesabını en iyi seçenekle sunanı bulun ve hesabınızı hemen açtırın.

  1. Emeklilik Planı

Evet, gençsiniz şu an emekliliği düşünmek için çok erken diyebilirsiniz. Ancak hayat çok hızlı ilerliyor. Çok zengin iş adamları bile geleceklerini düşünerek SGK’ya prim yatırıyor. İşler ters gittiği zaman ve yaşınız ilerlediği anda size bu para yeterli olacaktır. SGK yeterli oluyor gibi gözükse de bir de bireysel emeklilik fonunu kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu emeklilik sitemine devlet tarafından yüzde 25’lik bir destek sağlanıyor. 1000 TL’lik bireysel emeklilik yatırımınıza devlet 250 TL yardım ediyor. Çok güzel para değil mi sizce de!

1000-tl-yatirim

  1. Kariyerinize Yatırım Yapın

Birçok insan için güzel bir okulu bitirmek ve ardından bir işe girmek yeterli oluyor. Ancak ileri ki hayatınızda bu sizin için yeterli olmayacaktır. Onun için işe başladığınız andan itibaren kariyerinize odaklanın. Sizi daha yüksek maaş imkanı sağlayacak pozisyona getirecek tüm bilgilere açık olun. Onun için elinizde bulunan 1000 TL ile sizi ileride daha önemli bir pozisyona getirecek sertifikayı almaya yatırabilirsiniz. Örneğin yeni bir dil bunun için ideal seçenek olacaktır.

  1. Risksiz Yatırıma Yönelin

Elinizde ki 1000 TL’den başka paranız olmadığını düşünün ve bu para ile size kesin dönüş sağlayacak alanlara yatırım yapmaya odaklanın. Bankalarda vadeli hesap açmak bunlardan birisi olabilir. Getirisi düşük olsa da garantidir. Bu sadece bir örnek bunu çeşitlendirebilirsiniz. Repo, hazine bonosu ve likit fonlarda getirisi düşük olan garanti yatırım araçlarından sadece birkaç tanesidir.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉