• PAYLAŞ

9 Adımda Balıksırtı Nasıl Yapılır ?

 • 25/07/2016 - 20:19
 • 0 Yorum
 • 746 görüntüleme

Balıksırtı örgü yapmak dışarıdan bakıldığında çok zor görülen bir saç modelidir. Bu yazımızda sizlere balıksırtı modeli 9 adımda nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu sayede kendi balıksırtınızı rahatlıkla yapabilir ve başkanlarının hayran bakışlarına maruz kalabilirsiniz.

Şimdi sıra ile balıksırtını nasıl yapacağınızı adım adım anlatmaya gelelim.

 1. Adım: İlk olarak saçınızı at kuyruğu olacak şekilde arkadan toplamanız gerekiyor. Saçınızın pürüzsüz olması için ilk olarak taramasını gerçekleştirmelisiniz. Daha sonrada iki eşit şekilde olacak şekilde ayırmalısınız.
 2. Adım: Sağ elinizde bulunan tutamın alt kısmından ufak bir tutam alın. Bu tutamla birlikte elinizde 3 adet tutam olması gerekiyor.
 3. Adım: En son almış olduğunuz küçük tutamı tutarak sağ taraftaki tutamın üzerinden geçirerek ortada bulunmasını sağlayın.
 4. Adım: Şimdi yapmanız gerekense ortada bulunan küçük tutamı sol tarafa bulunan tutamla birleştirerek sıkıca çekin ve tutun.
 5. Adım: Aynı işlemleri sol tarafta bulunan tutam içinde yapacağız. Küçük bir tutam alın ve ortaya getirdikten sonra sağ taraftaki tutamın içine koyarak sıkıca çekmelisiniz. Bu işlemi de sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra diğer adımımıza geçelim.
 6. Adım: Bu şekilde ilerleyeceğiniz için örgünün sıkı olması için her işlem sonrasında saçınızı çekmeyi unutmayın ve örgü bitene kadar gevşeklik vermeyin.
 7. Adım: 2,3 ve 4 adımları gerektiği şekilde yaparak saçınızı en sona gelene kadar örmeye devam edin. Sıkıca tutmaya ve boşluk bırakmamaya özen gösterin.
 8. Adım: Saçın sonuna geldiğiniz de lastik bir toka ile örgünüzün sağlamca kalması için tutturun. Bu işlemi de yaptıktan sonra örgünüzü tamamlamak için son adıma geçiyoruz.
 9. Adım: toka ile tutturduktan sonra balıksırtınız tamamen hazır hale gelmiş demektir. Daha farklı bir görüntü vermek için yapmanız gereken işlemler örgünüzü gevşetmek olacaktır. Ya da tam tersi daha da sıkı bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza balıksırtı saç modelinin basitçe nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştık. Yukarıda anlattığımız adımları gerektiği şekilde yaparak modelinizi tamamlayabilirsiniz. İşlem bittiğiniz farklı bir tarza kavuşmuş olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉