• PAYLAŞ

Ağrısız bir şekilde topuklu nasıl giyilir?

  • 14/07/2016 - 00:25
  • 0 Yorum
  • 794 görüntüleme

Topuklu ayakkabıları giymeyi sevmeyen kadın neredeyse yok gibidir. Hayatında sürekli olarak giyenler olduğu gibi bazı özel günlerde bu ayakkabıları tercih eden kadınlarda vardır. Bu ayakkabıları giyen kadınların ortak şikâyeti ayaklarının ağrı içinde kalması olmaktadır. Ancak gene de ne olursa olsun bu ayakkabıları giymeye devam ediyorlar. Bu yazımızda sizlere bu güzel ayakkabıları giyerek yaşadığınız ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç yöntem söyleyeceğiz. Bu saye de ayağım gene acıyacak endişesi taşımadan rahatlıkla giymeye devam edebilirsiniz. Topuklu ayakkabıların kadınların en çok sevdiği yeri ince ve kadına seksilik kazandıran kısmıdır. Ancak gün boyunca bu ayakkabıları giyecekseniz size tavsiyemiz kalın topuklu olanları tercih etmeniz olacaktır.

ağrısız-topuklu-nasıl-giyilir   indir (20)

Gün boyunca ayakta kalacağınız bir gün geçirmeye hazırlanıyorsanız bu ayakkabıların size yaşatacağı acı inanılmaz boyutlara ulaşabilir. Bunun için önceden önlem almak için ayağınıza en çok baskı yapan yere bir ped koymanız ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Bu ayakkabıları genellikle kaliteli bir üretim yapan firmalardan almaya özen göstermelisiniz. Hem ayak sağlığınız hem de kırılmalara karşı rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Tüm gün boyunca ayakta kaldınız ya da çok yoğun bir gün geçirdiğiniz eve geldiğiniz de ayaklarınız ister istemez ağrıyacaktır. Size tavsiyemiz eve geldiğiniz de ayaklarınızı yukarıda olacak şekilde dinlenmeye özen göstermelisiniz. Ya da gün içinde bu şekilde 5 dakikalık bir dinlenme seansı bile size yardım edecektir.

Çok sayıda modeli bulunan topuklu ayakkabıların bazıları sizin düşmanınız bazıları ise dostunuzdur. İnce bir banta sahip olan ve önü tamamen açık şekilde satılan ayakkabılar sizin düşmanınızdır. Bunun tersine ise önü kapalı olan ve arka kısmında kalın bir bant bulunan topuklu ayakkabılar sizin dostunuzdur. Bu ayakkabıları alırken ne modeli ne de kalitesi sizin için ilk sırada olmalıdır. Önemli olan ayak yapınıza göre ayakkabı tercih etmelisiniz. Bunun için ilk olarak ayak tipinizin nasıl olduğuna karar vermelisiniz. Sivri buruna sahip olan topuklular ayağınızı sıktıracaktır, bunun yerine daha rahat olan geniş burunlara sahip modelleri tercih etmeniz de fayda vardır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉