• PAYLAŞ

Akılı Televizyonlardan Virüs Nasıl Temizlenir ?

  • 19/06/2016 - 20:24
  • 0 Yorum
  • 922 görüntüleme

Akılı Televizyonlardan Virüs Nasıl Temizlenir 0

Teknoloji geliştikçe bilgisayar korsanları da boş durmuyor, her yeni çıkan teknolojiye yeni virüs üretme konusunda hiç geç kalmıyorlar. İnternete bağlanmış her cihaza virüs bulaşma ihtimali var. Evimiz de bulunan internete bağlı cihazları virüsten korumaya çalışsak, virüs koruma programları yüklesek de bu virüs illetinden kurtulamıyoruz. Virüs denildiğin de insanların  aklına bilgisayarlarını yavaşlatan yada web sitesinden bir yere tıkladığında ardı ardına başka sayfaların açılması geliyor. Virüsler keşke eskisi gibi olsa diyesi geliyor insanın, maalesef ki teknoloji nasıl değişiyorsa gelen yeniler bir eskileri unutturuyorsa virüsler de aynı şekil yeni sistemlere entegre edilmek üzere kendini yeniliyor.

smart-tv

Geçtiğimiz senelerde yazılarımızda çok bahsettiğimiz bir virüs vardı bilgisayarlarımızı kilitliyor, bilgilerimizi şifreliyor ardında bilgilerimizin açılması karşılığında bizden para talep ediliyordu. Bilgisayarlarımızı yakın zamanda bu virüsten kurtardık artık kafamız rahat derken bu sefer bilgisayar korsanları evimizdeki akıllı televizyonlara gözlerini dikti. Trende Micro tarafından keşfedilen yeni nesil virüs tamamen değişime uğramış ve hedef değişikliği yapmış durum da. Akıllı televizyonlarımızda fazla bilgi dosyası bulunmadığından yada kayda değer çok fazla dosya olmadığı için virüsün çalışma mantığı akıllı televizyonumuzun işletim sistemini tamamen kilitliyor. Akıllı televizyonumuzu açtığımız da ekran da televizyonunuzun kilitlendiğini açılması için 200 dolar ödemeniz gerektiği yazan notla karşılaşıyorsunuz. Bu virüs ‘ün yayılmaya başladığı ve her geçen gün yeni bir ülke de görüldüğünü belirtelim su ana kadar Azerbaycan, Rusya, Ukrayna , Ermenistan, Macaristan, Kazakistan, Gürcistan, Beyaz Rusya ve bu liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

kapak

Akıllı televizyonumuz böyle bir virüs ‘den kurtarmak için yapmamız gerekenlere gelince; Akıllı televizyonumuzu bir bilgisayara bağlıyoruz, akıllı televizyonumuz bilgisayara bağladıktan sonra ABD hizmetini aktif ediyoruz ekranımız gelen ABD ekranına ‘PM clear %pkg%’ yazıyoruz ve arkasından enter diyoruz. Televizyonumuzu kapatıp tekrar açıyoruz ve artık televizyonumuz tekrardan bize ait.

Akılı Televizyonlardan Virüs Nasıl Temizlenir ?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉