• PAYLAŞ

Alkali Su Nedir ve Nasıl Yapılır ?

  • 21/12/2016 - 19:31
  • 0 Yorum
  • 729 görüntüleme

Alkali Su Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Etrafınıza kafanızı boşaltarak şöyle bir baktığınızda vücudunuzun en kıymetli varlığınız olduğunu anlayacaksınız. Bu sahip olduğunuz varlığın sağlıklı işleyebilmesi adına uygulanması gereken bazı kesin standartları vardır. Bu standartların en  başında Ph değeri geldiğini bilmelisiniz.

Vücut bağışıklığı için ideal ph değeri 7,4 civarında olması gerekiyor

Gün içerisinde alınan besin maddelerinin alkali olması ve aynı zaman da  beslenmeyi alkali su ile desteklemek son derece önemlidir. Vücutta hücre yenilenmesi, kolay zayıflanabilmesi, dinç ve enerjik olmak adına alkali suyun tüketilmesi son derece önemlidir.

Su nedir?

Vücudunuzda bulunan zararlı maddelerin ter, idrar ve dışkı yollarıyla dışarı atılmasına olanak sağlayan, vücudunuzda var olan hücrelerin yenilenmesine yardım eden ve vücudun işlevselliğini tam olarak yerine getirmesini sağlayan doğal bir karışıma verilen addır.

Alkali Suyun Vücuda Faydaları Nelerdir ?

Dünyada su kalitesi ölçümü yapılırken yüzey gerilimine bakılmaktadır. Alkali sular yüzey gerilimi açısından son derece düşük olan sulardır. Alkali suların en büyük özellikleri arasında iyi emebilme ile vücutta gereken hücrelere son derece kolay ulaşarak anında yardımcı olabilmesini sağlar.

Alkali su içmeye özen göstererek başlayan bireylerde daha fazla su ve sıvı tüketimi gözlemlenmektedir. Özellikle gün içerisinde su tüketmeyi sevmeyen, su içmekten büyük keyif almadığını iddia eden bireyler alkali su içmeye başladıktan sonra daha fazla su içme ihtiyacı içine girip daha sağlıklı olan bir beslenme ritmine kavuşabilmeleri mümkündür.

Alkali su tüketen bireylerin ciltleri  zamanlar daha parlak olmaya başlar ve pürüzsüz olan bir ten ile ışıldar. Bunun en önemli sebebi, vücutta bulunan hücrelerin alkali su aldıkları zaman doyum noktasına ulaşarak daha başarılı emilim sağlamalarından dolayıdır. Kuru cilt yapısına sahip olanlar için alkali su tüketmek bir anlamda hayat kurtarıcı olabilir. Bu sayede ciltteki kurumadan kaynaklanan çatlamalar, yaralanma ve kolay tahriş olma gibi problemleri en aza hatta yok seviyesine çekebilirler.  Alkali su aynı zaman da bu özellikleri ile yaşlanmayı geciktirerek bireyin daha zinde ve bağışıklığı son derece kuvvetli bir bünyeye sahip olmasını sağlar.

Asitlerin vücutta hücre yapısını tahrip edici özelliği bulunur. Bir çok hastalık bu konu ile bağdaşmaktadır. Genel olarak bakıldığında, kalp hastalıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi, tansiyon problemleri, obezite ve böbrek hastalıklarının içeriğinde asitle ilgili sorunlar karşınıza çıkmaktadır. Vücutta bulunan asit oranlarında dengesizlik oluştuğunda bu hastalıklar ve belirtilerinde büyük artış görülür. Alkali su vücutta bulunan asit oranının dengede kalmasını sağlaması en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

Alkali Su Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Alkali su hazırlanmasındaki en önemli püf nokta, tüketilecek miktar kadar hazırlanıp taze durumda tüketilmesidir. Bu yöntemin dışında damacanadaki su miktarı oranına bağlı olarak karbonat ile günlük kullanımdan biraz daha  fazla miktarda hazırlanarak yemekler içinde alkali su kullanılabilir. Fakat  alkali suyun hazırlanmasında uygulanması gereken belirli bir prosedür bulunur.

Alkali su elde edebilmeniz için su ve karbonat gereklidir. Kullanacağınız karbonatın mutlaka eczaneden temin edilmesi ve aynı zaman da suyun iyi kalitede olması son derece önemlidir.

Alkali su hazırlığın da ; 2 litre kaliteli olan içme suyunun içerisine 1 yemek kaşığı eczaneden temin edilmiş olan karbonatı ekleyerek taneler tam olarak suyun içerisinde eriyene kadar karıştırarak çözeltinin hazırlanması gerekir. Kullanılacak su miktarına bu ölçüler doğrultusunda uygun oranda karbonat ilave ederek alkali su karışımı hazırlanabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉