• PAYLAŞ

Android Cihazlar Kablosuz Hoparlör Olarak Nasıl Kullanılır ?

  • 12/12/2016 - 19:32
  • 0 Yorum
  • 1129 görüntüleme

Android Cihazlar Kablosuz Hoparlör Olarak Nasıl Kullanılır ?

Android işletim sistemli olan güncel akıllı telefonlar dikkate alındığında ve özellikle de orta ve biraz daha üst seviye modellerde son derece başarılı hoparlörlerin yer aldığını görebilirsiniz. Müzik dinlemek sizin için de bir  vazgeçilmezse ve aynı zaman da bilgisayarınızda bulunan geniş müzik arşivini akıllı telefonunuza aktarmadan müzikleri akıllı telefonunuzun başarılı hoparlörü ile dinlemeniz oldukça kolay. Güncel olan bir Android telefonu günümüzde kablosuz hoparlör olarak kullanmak imkanlar dahilinde, tabii önceden belirtmemiz gerekiyor ki stok olan Android işletin sisteminde böyle bir işlev yer almıyor. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi üçüncü parti uygulamadan biraz yardım almanız gerekecek. Bu yazımızda sizlere  Android işletim sistemli olan cihazlarınızı kablosuz hoparlör olarak nasıl kullanabileceğinizi detayları ile aktaracağız.

Akıllı Telefonlar Kablosuz Hoparlör Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmeniz için kullanmanız gereken uygulamanın adı Soundwire. Sizlere önereceğimiz bu uygulamanın tek can sıkıcı yanı ücretsiz olan versiyonun reklam içermesi ve tabi reklamsız olan versiyon için ödenmesi gereken 3.99 USD. Google Play mağazasında oldukça ilgi gören bu uygulamayı sizin de severek kullanacağınızdan eminiz. Öncelik olarak yapmanız gereken BU LİNK üzerinden kullandığınız bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan sunucu yazılımını indirdikten sonra kurulum sihirbazını takip ederek işleminizi tamamlayın.

Bilgisayarınıza sunucu yazılımı indirmenizden sonra Android cihazlarınıza aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden uygulamayı indirip kurun.

Soundwire uygulamasını Anroid işletim sistemli cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerine yüklemiş olduğunuz yazılımı çalıştırın. Bu kurmuş olduğunuz yazılım Windows işletim sisteminizde yüklü olan YouTube, iTunes veya hangi ses kaynağını tercih ediyorsanız kullanacağınız uygulama için aracılık görevini üstlenecek.

Gerekli görüyorsanız Input Select başlığı altındaki açılır menü üzerine tıklayın ve seçenekler arasından Default multimedia device sekmesine tıklayın.

Bu aşamada her iki cihazınızı da internete bağlamalısınız. Kullandığınız internetinize Wi-Fi üzerinden bağlıysanız PC ve akıllı telefonunuzu mutlaka aynı ağa dahil etmelisiniz.

Android cihazınızdan yüklediğiniz Soundwire uygulamasını açın.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ana ekranında bulunan bağlantı sekmesine tıklayın. Cihazlar kendi aralarında bağlantıyı otomatik olarak sağlayacaktır, fakat herhangi bir sorun oluşursa sunucu adresini manuel olarak girebilirsiniz. Sunucu adresi bilgisayarınıza yüklediğiniz sunucu yazılımında kolayca görebilirsiniz.

Sizlere önerdiğimiz adımları izleyerek artık müzik dinleyebilir, uygulamanın diğer bir özelliği olan  mikrofon seçeneğini kullanabilir veya isteğiniz doğrultusunda bebek monitörü olarak da kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉