• PAYLAŞ

Android Cihazlarda GPS Performans Artırması Nasıl Yapılır ?

  • 17/11/2016 - 22:44
  • 0 Yorum
  • 1641 görüntüleme

Android Cihazlarda GPS Performans Artırması Nasıl Yapılır ?

Günümüzde kullanılan neredeyse her akıllı telefonda bir GPS alıcısı bulunuyor. Aynı zaman da neredeyse her akıllı cihazda GPS alıcısının bulunması nedeni ile uygulama geliştiricileri de bu özelliği aktif olarak kullanılmasını sağlayan, farklı deneyimler sunmak adına uygulamaları ve oyunları kullanıma sunuyorlar. Akıllı cihazlarda bulunan GPS alıcısının görevi uydulardan gelen konum sinyallerini işlenmesini sağlayarak küçük hata payları ile coğrafi konumunuzu belirlemek için kullanılıyor. GPS deyip özelliğin pek farkına varmadan geçiyoruz ama bir 10 yıl kadar öncesine baktığınızda akıllı telefonlarda GPS için harici ürünler kullanılması gerektiğini kesinlikle unutmamak gerekir. Kullandığınız cihazlarınızda zaman zaman GPS performansının düştüğünü fark etmişinizdir. Hareket etmenizle ve kapalı yerlerde bulunmanız yada yoğun olan yapıların arasına girip çıkmanızla bu düşüklüğü yaşamanız normal. Fakat Android işletim sistemli cihazlarda GPS performansının artırılması çok da zor bir işlem değil. Bu işlem için öncelik olarak ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecek ve sonrasında bu konuda ciddi oranda işinize yarayacak olan bir uygulamayı sizlere önereceğiz. Android cihazlarınızda bu uygulamayı kullanmanız sayesinde navigasyon kullanımında, yer bildirimlerinde, farklı uygulamalarda ve güncel oyunlarınızda oldukça hız kazanacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Birde Pokemon Go gibi bir oyun tercihiniz varsa sizi son derece memnun edecektir.

Android Akıllı Telefonlarda GPS Performansı Nasıl Artırılır ?

Öncelik olarak bu işleme başlarken akıllı cihazınızın ayarlarınız kontrol etmeniz gerekecek. GPS kullanımı sizin açınızdan önemli ise konum servisleri üzerinden yapacağınız küçük bir dokunuş GPS kullanımınızda büyük farklar yaratabilir.

android-cihazlarda-gps-performans-artirmasi-nasil-yapilir-1

Android akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsü içerisinden Konum sekmesini seçin. Menü içerisinde Konum modu olarak karşınıza gelecek olan seçenekler arasından Yüksek doğruluk sekmesinin seçili olmasına mutlaka özen gösterin. Bu ayar sayesinde GPS alıcınız en yüksek verimde çalışacaktı, aynı zaman da konum belirleme sırasında ise kablosuz ağ, Bluetooth yada baz istasyonlarından da faydalanmaya başlayacaktır. Akıllı cihazınızdan yaptığınız ayarın yanına Android cihazlarda GPS performansını artırma konusunda oldukça uzman bir uygulama eklemenizden sonra GPS kullanımında ciddi bir performans artışı yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın. Sizlere bu konuda oldukça iyi bir deneyim yaşatacak güzel bir önerimiz bulunuyor.

android-cihazlarda-gps-performans-artirmasi-nasil-yapilir-2

GPS Status & Toolbox uygulaması günümüzde oldukça iyi bir başarıya ulaşarak 10 milyon gibi ciddi bir indirilme rakamına ulaşmış bu güne ve gelecekte kullanılacak olan teknolojilere şimdiden destek ve yön veren bir uygulama olarak ön plan çıkıyor.

GPS Status & Toolbox uygulaması Android işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

android-cihazlarda-gps-performans-artirmasi-nasil-yapilir-3

GPS Status & Toolbox uygulaması aslına bakıldığında herkesçe bilinen  GPS uydularını değil bunların yanı sıra  BEIDOU, GLONASS, ve gelecek zamanda aktif hale gelecek olan GALILEO gibi servislere de destek hizmeti veriyor. Kullandığınız akıllı telefonunuzda GLONASS yada BEIDOU servisleri desteği bulunuyorsa onlara ait çekim güçlerini de sizlere önerdiğimiz uygulama sayesinde izleyebilmeniz mümkün. Uygulama aynı zaman da yardımcı konum bulma teknolojisi olarak bilinen A-GPS verilerini de saklayabiliyor ve bu özellik sayesinde  hızı artırıyor. Üstelik bu özelliği kullanmanız için ücretli bir sürüme geçmenize de gerek kalmıyor. Fakat gün içerisinde sıklıkla GPS kullanıyorsanız ve işlemlerin otomatik bir şekilde gerçekleşmesi sizin için daha kolay bir hal alacaksa Pro sürüm üzerinden uygulamayı kullanmanız daha mantıklı olabilir. Android cihazlarda GPS performansını artırmanız size tek bir konudan dolayı ciddi olarak olumsuz yansıyacaktır. Sanırım sizlerde tahmin etmişinizdir, pil süresi. Sürekli olarak GPS kullanımı yapıyorsanız zaten bunun bilincindesinizdir, bu konuda da en mantıklı ve geçerli olan çözüm ise taşınabilir piller olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉